Zakázku na projekt lávky v Přerově prošetří antimonopolní úřad

Zakázku na projekt lávky v Přerově prošetří antimonopolní úřad

(21. 3. 2011) Přerov 18. března (ČTK) - Postup přerovské radnice při zadávání veřejné zakázky na projekt nové lávky U Tenisu bude prověřovat Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Obrátila se na něj Česká komora architektů, které se nelíbí, že město oslovilo formou výzvy šest projekčních kanceláří a na investici nejméně za 14 milionů korun nevypsalo architektonickou soutěž. Informuje o tom Přerovský a hranický deník.

 
 
 
 

Zakázku na projekt lávky v Přerově prošetří antimonopolní úřad

Přerov 18. března (ČTK) - Postup přerovské radnice při zadávání veřejné zakázky na projekt nové lávky U Tenisu bude prověřovat Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Obrátila se na něj Česká komora architektů, které se nelíbí, že město oslovilo formou výzvy šest projekčních kanceláří a na investici nejméně za 14 milionů korun nevypsalo architektonickou soutěž. Informuje o tom Přerovský a hranický deník.


 

"Město podle našeho názoru nepostupovalo v souladu se zákonem," uvedla ředitelka Kanceláře České komory architektů Tamara Čuříková. Podle ní město vyhlásilo výběrové řízení pro výběr ideového návrhu na stavbu lávky cestou výzvy, kterou směřovalo šesti projekčním kancelářím. Těm za předložené návrhy vyplatilo odměnu 20.000 korun.

Zástupci vedení přerovského magistrátu jsou ale přesvědčeni o tom, že architektonickou soutěž nemuseli vyhlašovat. "Od šesti firem jsme obdrželi celkem 12 návrhů, které jsme oficiálně představili veřejnosti a nyní se prezentují v Městském informačním centru," řekl mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal. Autoři návrhů odhadli předběžné náklady na výstavbu nového přemostění v rozmezí mezi 15 až 35 miliony korun.

Lávka U Tenisu, kterou při povodních již několikrát podemlela voda, je ve špatném technickém stavu. Po posledních záplavách loni v květnu byla i na čas uzavřena. Podle odborníků by další povodně už nemusela přestát.

Antimonopolní úřad šetřil v poslední době v Přerově několik sporných výběrových řízení, za která padaly i pokuty. Radnice má zaplatit 350.000 korun za to, že měla při zakázce na dopravní stavby netransparentním postupem omezit soutěžní prostředí. Jednalo se o soutěž za 100 milionů korun. Pokutu 90.000 město dostalo kvůli výběru dodavatele na stavební úpravy zimního stadionu.

Zřejmě kvůli stavebním zakázkám navíc přerovskou radnici prošetřuje i protikorupční policie. V úterý si vyžádala obrovské množství materiálů včetně kopií majetkových přiznání radních města za současné i minulé období. Detektivové se zajímají i o seznam sponzorských darů a veřejné zakázky na stavební práce za posledních pět let.

Lávka u Tenisu: Podívejte se na dvanáct návrhů, jak by mohla vypadat.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz