Zázemí hřbitova v Litomyšli

Zázemí hřbitova v Litomyšli

Litomyšl

(17. 8. 2021) Ladislav Kuba, Tomáš Pilař, Patrik Obr

   
 
 
 
 

Zázemí hřbitova v Litomyšli

Stavba se nachází na jižním okraji hřbitova v místě, kde stávala historizující márnice z 19. století. Byla kultivovanou hřbitovní stavbou, nicméně z důvodu narušení statiky město rozhodlo o jejím nahrazení novostavbou.


Smyslem výstavby nového objektu bylo vyřešit a doplnit vybavení hřbitova zahrnující kancelář správce, WC pro veřejnost a sklad zahradního nářadí. Do exteriéru je orientována prodejna pro sezónní prodej. 
 
Komorní měřítko prostředí a specifická poloha na hraně areálu v místě zalomení hřbitovní zdi nás vedly k vytvoření kompozice dvou nestejně vysokých hranolů na kosodélném půdorysu. Objekt vymezuje a akcentuje předprostor jižního vstupu do hřbitova. Současně vytváří pozadí pro sousoší Nejsvětější Trojice, které v tomto místě původně stálo v jiné poloze.
 
Dvojici těles tvoří hladké monolitické betonové odlitky s ostrými reliéfními zářezy cortenových výplní, v nichž jsou integrovány dveřní a okenní otvory. Materiály byly zvoleny s ohledem na dlouhou životnost, nenáročnou údržbu, přirozené stárnutí  a postupné splynutí s okolím.
 
Autorská zpráva
Foto: David Korsa


Klient: Město Litomyšl
Autoři: Ladislav Kuba, Tomáš Pilař, Patrik Obr
Užitná plocha: 59 m2
Zastavěná plocha: 77 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.8735022
16.3129400
Zázemí hřbitova v Litomyšli

Zázemí hřbitova v Litomyšli
Litomyšl

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 8. 2021 09:32:53. Re: Zázemí hřbitova v Litomyšli. Eva
18. 8. 2021 18:20:47. Re: Re: Zázemí hřbitova v Litomyšli. Jiří

 
 
 
 

18. 8. 2021 09:32:53. Re: Zázemí hřbitova v Litomyšli. Eva

  Škoda, že se u veřejných staveb nezveřejňují stavební náklady.

18. 8. 2021 18:20:47. Re: Re: Zázemí hřbitova v Litomyšli. Jiří

  Realizace podle SoD původně 4 552 966,- Kč
Po dodatcích č. 1 - 3 celkem 5 552 711,- Kč bez DPH
+ zvlášť úprava podlahy 31 m2 x 1 860 = 57 660,- Kč bez DPH
Autorský dozor 100 000,- Kč
Zdroj: registr smluv

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz