ZDENĚK TREFIL, TREF-Architekti / Česká cena za architekturu 2018

ZDENĚK TREFIL, TREF-Architekti / Česká cena za architekturu 2018

(21. 1. 2019) Výstava ve Valašském Meziříčí od 24. ledna 

   
  • Vila byla nominována na Českou cenu za architekturu 2018

 
 
 
 

ZDENĚK TREFIL, TREF-Architekti / Česká cena za architekturu 2018

KDY:
Vernisáž: 23. ledna 2019 v 18 hod
Výstava: 24. 1. 2019 — 3. 3. 2019
KDE:
Muzejní a galerijní centrum, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, Komenského 1, Valašské Meziříčí

Architektonická dvojvýstava představuje to nejlepší z postavených staveb v roce 2018 pohledem mezinárodní poroty.
Je doplněna o prezentaci jednoho z letošních nominovaných, valašskomeziříčského architekta Zdeňka Trefila a jeho studia.


Podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

22. 1. 2019 18:25:41. Re: ZDENĚK TREFIL, TREF-Architekti / Česká cena za architekturu ... osickova.ludmila@seznam.cz

 
 
 
 

22. 1. 2019 18:25:41. Re: ZDENĚK TREFIL, TREF-Architekti / Česká cena za architekturu ... osickova.ludmila@seznam.cz

  Blahopřeji,skvělý vstup do nového roku . Li

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.