Alpský terminál v nadmořské výšce 2250 m od kanceláře Zechner und Zechner bude obsahovat stanici horské lanovky, restauraci a informační centrum.
Nová budova je interpretována jako konstruovaná krajina, která se přirozeně vyvíjí z topografie. Oblá spodní část se stanicí má stejné obyrysy jako okolní krajina a použitý materiál – kámen – to jen zvýrazňuje. Střecha trůní na budově jako ochranný sněžný převis. Navzdory tomu, že se projekt vyhýbá vernakulární alpské architektuře, je toto řešení citlivou odpovědí na jedinečnost místa.
Při vstupu je návštěvník veden řadou různých místností. Přízemí, které je zčásti zapuštěno ve svahu a které je zcela uzavřené vůči vnějšímu prostředí, má charakter jeskyní a tunelů. Přechod z těchto uzavřených prostor do restaurace a horní částí terminalu zdůrazňuje pocit svobody v krajině a také znovu uvádí návštěvníka do sochařského prostoru architektury.
Tvrdé podmínky místa vyžadují vysokou míru prefabrikace a optimalizaci velikosti prvků budovy pro transport a shromažďování. Rozhodnutí pro dřevo jako hlavní stavební materiál umožňuje vyvažovat dané zábrany. Topení a teplá voda budou zajišťovat především solární termální kolektory, což umožní zásobit podstatnou část energie potřebné pro budovu.
Tu technickou pomoc při zakládání první řady je fakt skvělá možnost využít. Ono to zase nestojí nijak moc a není…
Heluz je v podstatě dost populární značka výrobce stavebního materiálu v Česku, hlavně jsou známí svými dobrými izolačními vlastnostmi. Úplně…
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.