Žižkovské pavlače

Žižkovské pavlače

(14. 8. 2019) Nový rezidenční projekt v Koněvově ulici v Praze 

   
 
 
 
 

Žižkovské pavlače

V širším centru Prahy vyroste komplex několika budov s podlahovou plochou přesahující 10 tisíc m2, který nabídne k prodeji 141 bytových jednotek a komerční prostory. Rezidenční projekt realizuje developerská společnost Moravská stavební - INVEST společně s finančním partnerem investiční skupinou RSBC. Očekávána výše investičních nákladů je 830 milionů Kč.

Žižkovské pavlače respektují tradiční charakter žižkovských ulic vzniklých na počátku 20. století, svým architektonickým pojetím však osloví vyznavače různých stylů. Dvě historické budovy stojící na pozemku budou citlivě zrekonstruovány za použití nejmodernějších stavebních postupů a technologií. Dojde tak k zachování jejich původního vzhledu doplněného o aktuální trendy vycházející vstříc požadavkům na ekologickou a energetickou šetrnost.

Velkým lákadlem jsou na míru vytvořené interiéry, jejichž výslednou podobu mají budoucí uživatelé plně ve svých rukou. Vybírat lze totiž z mnoha designů, ať už jde o podlahy, sanitární techniku či další prvky a vytvořit si tak bydlení přesně podle svých představ.

Žižkovské pavlače pojmou celkem 141 bytových jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk, situovaných od 2. do 8. podlaží. Ke každé jednotce náleží sklep, některé nabídnou balkon, lodžii či terasu. Retailové prostory budou umístěny v přízemí domu. Podzemní část domu je vyhrazena pro parkování. 
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Autor : Dimenze 11, s. r. o., ing. arch. Břetislav Lukeš
Projektant : OMEGA project s.r.o.


Žižkovské pavlače za 830 milionů budou dokončeny na podzim 2021
(ČTK) - Bytový projekt Žižkovské pavlače za 830 milionů korun v pražské Koněvově ulici by měl být dokončen na podzim roku 2021. Investory jsou developerská společnost Moravská stavební - Invest a investiční skupina RSBC. Vznikne tam 141 bytů a maloobchodní prostory. RSBC to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.

"Žižkov je dnes atraktivní pražskou lokalitou spojující tradice a duch velkoměsta. Koněvova ulice je jednou z jeho hlavních tepen. Je zde výborná dostupnost do centra a také příroda na dosah ruky," uvedl obchodní ředitel společnosti Moravská stavební - Invest Jaroslav Smrčka.

Projekt podle něj respektuje tradiční charakter žižkovských ulic, které vznikly na začátku 20. století. Dvě historické budovy, které na pozemku stojí, budou zrekonstruovány. "Jde o projekt kombinující původní historickou zástavbu s moderní architekturou. Trendy vycházejí vstříc požadavkům na ekologickou a energetickou šetrnost," doplnil finanční ředitel RSBC Jan Ditz.

Budovy nabídnou 141 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk od druhého do osmého podlaží. V přízemí budou maloobchodní prostory. Podzemní část je vyhrazena pro parkování.

Moravská stavební - Invest je developerská společnost, která na českém trhu působí od roku 1998. Soustředí se na výstavbu hlavně v Praze a Brně. Investiční skupina RSBC vznikla v roce 1998 původně jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Orientuje se na investice do průmyslu, zemědělství, komerčních a bytových nemovitostí a nových technologií.

Podle údajů Českého statistického úřadu zahájily stavební firmy v Praze letos v prvním pololetí stavbu 1990 bytů v bytových domech. Meziročně je to o tři čtvrtiny více, proti rekordnímu roku 2008 však o dvě pětiny méně. Podle studie Sdružení pro architekturu a rozvoj může v Praze v roce 2030 chybět až 50.000 bytů. Důvodem je pomalé tempo povolování bytové výstavby. V hlavním městě je podle strategického plánu potřeba ročně zhruba 6000 nových bytů. Od roku 2010, kdy se povolování výrazně zpomalilo, je ovšem v průměru povoleno zhruba 3000 bytů za rok.

Nedostatečná nabídka je podle analytiků jednou z příčin výrazného cenového růstu bytů v posledních letech. Od poloviny roku 2015 se v hlavním městě prodejní ceny zvýšily zhruba o 90 procent na 102.058 korun za metr čtvereční. Ceny se podle analytiků zvyšují také kvůli rostoucím cenám pozemků, stavebních prací a materiálů. Dále zmiňují vysoké daňové zatížení nebo zbytečné technické požadavky.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz