Žižkovský panel

Žižkovský panel

(5. 4. 2019) Veřejnou panelovou debatou v pondělí 8. dubna otevře žižkovská radnice diskuzi o budoucnosti lokality nákladového nádraží

 
 
 
 

Žižkovský panel

KDY: 8. dubna 2019, od 18:00 hod

KDE: Havlíčkovo náměstí 9/700, 130 00 Praha 3


Praha 3 připravila veřejné představení podkladové studie pro změnu územního plánu na pozemcích Nákladového nádraží Žižkov (NNŽ). V pondělí 8. dubna v 18.00 ve velkém sále Zastupitelstva Prahy 3 proběhne představení studie a následná panelová debata s hosty z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) či akademického prostředí. Po debatě bude prostor na dotazy či náměty z publika. Autorem podkladové studie je IPR.

Změna územního plánu Z 2600/00 se již několik let pořizuje na celé území nákladového nádraží sahající od ulice Želivského až téměř na Spojovací. Nyní se pomalu dostává do finální fáze, kdy bude konečně otevřena k připomínkování veřejnosti. Zásadní připomínky může uplatnit také radnice Prahy 3. Schválit je chce na svém červnovém zastupitelstvu, proto již nyní otevírá veřejnou debatu s odborníky na danou problematiku. Hlavním bodem jednání bude území NNŽ i v příslušných komisích a výborech městské části.

Studie předpokládá, že by v území dnešního brownfieldu mohlo v budoucnu žít cca 12 000 lidí, vznikly by zde zejména obytné bloky a dva parky. Zachována je funkcionalistická, památkově chráněná budova nákladového nádraží. Studie prakticky kompletně respektuje záměr Central Group v severozápadní části pozemků nazvaný „Parková čtvrť“.

„Lze předpokládat, že tématem debaty bude například umístění parků, veřejná vybavenost a její kapacity či nová trasa tramvaje, kterou by vedení Prahy 3 rádo vedlo severně kolem budovy nádraží,“ uvedl Matěj Michalk Žaloudek, předseda výboru pro územní rozvoj Prahy 3.

Veřejná debata bude přenášena i online na webových stránkách městské části. Po prezentaci IPR bude následovat diskuzní panel a dotazy či připomínky veřejnosti.

FB událost


tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz