Žižkovský panel

Žižkovský panel

(5. 4. 2019) Veřejnou panelovou debatou v pondělí 8. dubna otevře žižkovská radnice diskuzi o budoucnosti lokality nákladového nádraží

 
 
 
 

Žižkovský panel

KDY: 8. dubna 2019, od 18:00 hod

KDE: Havlíčkovo náměstí 9/700, 130 00 Praha 3


Praha 3 připravila veřejné představení podkladové studie pro změnu územního plánu na pozemcích Nákladového nádraží Žižkov (NNŽ). V pondělí 8. dubna v 18.00 ve velkém sále Zastupitelstva Prahy 3 proběhne představení studie a následná panelová debata s hosty z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) či akademického prostředí. Po debatě bude prostor na dotazy či náměty z publika. Autorem podkladové studie je IPR.

Změna územního plánu Z 2600/00 se již několik let pořizuje na celé území nákladového nádraží sahající od ulice Želivského až téměř na Spojovací. Nyní se pomalu dostává do finální fáze, kdy bude konečně otevřena k připomínkování veřejnosti. Zásadní připomínky může uplatnit také radnice Prahy 3. Schválit je chce na svém červnovém zastupitelstvu, proto již nyní otevírá veřejnou debatu s odborníky na danou problematiku. Hlavním bodem jednání bude území NNŽ i v příslušných komisích a výborech městské části.

Studie předpokládá, že by v území dnešního brownfieldu mohlo v budoucnu žít cca 12 000 lidí, vznikly by zde zejména obytné bloky a dva parky. Zachována je funkcionalistická, památkově chráněná budova nákladového nádraží. Studie prakticky kompletně respektuje záměr Central Group v severozápadní části pozemků nazvaný „Parková čtvrť“.

„Lze předpokládat, že tématem debaty bude například umístění parků, veřejná vybavenost a její kapacity či nová trasa tramvaje, kterou by vedení Prahy 3 rádo vedlo severně kolem budovy nádraží,“ uvedl Matěj Michalk Žaloudek, předseda výboru pro územní rozvoj Prahy 3.

Veřejná debata bude přenášena i online na webových stránkách městské části. Po prezentaci IPR bude následovat diskuzní panel a dotazy či připomínky veřejnosti.

FB událost


tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz