Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

(4. 12. 2019) Návrhy mohou podat veřejné instituce, stát, investoři i veřejnost

 
 
 
 

Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

(ČTK) - Město Zlín vyhlásilo výzvu, ve které mohou různé subjekty navrhnout budoucí využití prostoru pod sportovní halou v centru města. Návrhy mohou podat veřejné instituce, stát, investoři i veřejnost. Původně měl v lokalitě stát obchodní komplex, z toho ale sešlo a město pozemky poté vykoupilo. Území má 2,6 hektaru, na to, že je to v centru Zlína, je to velmi hodnotná plocha, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Pavel Brada (ANO).

Území, kde jsou nyní jednoduché parkovací plochy a točna městské hromadné dopravy, by podle něj mělo plnit více funkcí. "Jsme přesvědčeni, že koncepční řešení tohoto území může být silným impulsem pro nový rozvoj Zlína. Naší vizí je vytvoření nové multifunkční městské čtvrti, která bude mít vlastní veřejný prostor a bude zahrnovat funkce bydlení, občanské vybavenosti, obchodní i sportovní. Toto místo by se mělo stát časem velmi atraktivní částí městského centra a poskytnout i občanskou vybavenost Zlíňanům a zejména čtvrti Letná," uvedl Brada.

Podle města by v místě mohl být například parkovací dům, není vyloučeno ani muzeum, teoreticky by tam mohl stát také krajský soud. Další možnosti využití by měly vzejít z návrhů, podle Brady by mohly být sesbírány do dvou měsíců. Po jejich vyhodnocení bude vyhlášena architektonicko-urbanistická soutěž, která by se měla připravit v příštím roce, s realizací se počítá v dalších letech. "Jde o celkový náhled na území," vedl primátorův náměstek Miroslav Adámek (STAN). Po soutěži se ukáže, co a kdy by se v území mohlo postavit, do kterých záměrů bude investovat město a které by mohli uskutečnit soukromí investoři.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o podmínkách výzvy jsou k dispozici na webu města www.zlin.eu

 
 
 
 
49.2193997
17.6591317
Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.