Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

(4. 12. 2019) Návrhy mohou podat veřejné instituce, stát, investoři i veřejnost

 
 
 
 

Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

(ČTK) - Město Zlín vyhlásilo výzvu, ve které mohou různé subjekty navrhnout budoucí využití prostoru pod sportovní halou v centru města. Návrhy mohou podat veřejné instituce, stát, investoři i veřejnost. Původně měl v lokalitě stát obchodní komplex, z toho ale sešlo a město pozemky poté vykoupilo. Území má 2,6 hektaru, na to, že je to v centru Zlína, je to velmi hodnotná plocha, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Pavel Brada (ANO).

Území, kde jsou nyní jednoduché parkovací plochy a točna městské hromadné dopravy, by podle něj mělo plnit více funkcí. "Jsme přesvědčeni, že koncepční řešení tohoto území může být silným impulsem pro nový rozvoj Zlína. Naší vizí je vytvoření nové multifunkční městské čtvrti, která bude mít vlastní veřejný prostor a bude zahrnovat funkce bydlení, občanské vybavenosti, obchodní i sportovní. Toto místo by se mělo stát časem velmi atraktivní částí městského centra a poskytnout i občanskou vybavenost Zlíňanům a zejména čtvrti Letná," uvedl Brada.

Podle města by v místě mohl být například parkovací dům, není vyloučeno ani muzeum, teoreticky by tam mohl stát také krajský soud. Další možnosti využití by měly vzejít z návrhů, podle Brady by mohly být sesbírány do dvou měsíců. Po jejich vyhodnocení bude vyhlášena architektonicko-urbanistická soutěž, která by se měla připravit v příštím roce, s realizací se počítá v dalších letech. "Jde o celkový náhled na území," vedl primátorův náměstek Miroslav Adámek (STAN). Po soutěži se ukáže, co a kdy by se v území mohlo postavit, do kterých záměrů bude investovat město a které by mohli uskutečnit soukromí investoři.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o podmínkách výzvy jsou k dispozici na webu města www.zlin.eu

 
 
 
 
49.2193997
17.6591317
Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

Zlín sbírá návrhy na využití prostoru pod sportovní halou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz