Zlínská univerzita dokončila výstavbu vědeckotechnického parku

Zlínská univerzita dokončila výstavbu vědeckotechnického parku

(19. 6. 2012) Zlín 18. června (ČTK) - Zlínská univerzita dokončila výstavbu vědeckotechnického parku. Je zaměřený na informační a komunikační technologie. V parku je také prostor pro podnikatelský inkubátor. Výstavba přišla na 220 milionů korun, 75 procent pokryla evropská dotace, informoval dnes ČTK Jan Malý z univerzity.
Projekt budovy navrhla architektka Helena Zemánková, která je rovněž autorkou univerzitního areálu na Jižních Svazích (doplněno Stavabweb).

 
 
 
 

Zlínská univerzita dokončila výstavbu vědeckotechnického parku

Zlín 18. června (ČTK) - Zlínská univerzita dokončila výstavbu vědeckotechnického parku. Je zaměřený na informační a komunikační technologie. V parku je také prostor pro podnikatelský inkubátor. Výstavba přišla na 220 milionů korun, 75 procent pokryla evropská dotace, informoval dnes ČTK Jan Malý z univerzity.
Projekt budovy navrhla architektka Helena Zemánková, která je rovněž autorkou univerzitního areálu na Jižních Svazích (doplněno Stavabweb).

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně úspěšně dokončila stavbu Vědeckotechnického parku ICT zaměřeného na informační a komunikační technologie. Zdroj foto: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Park tvoří tři objekty spojené s budovou fakulty aplikované informatiky. Nabízí 5000 metrů čtverečních laboratoří a dalších prostor. Budou jej využívat také firmy zaměřené na informační technologie, které budou v parku v pronájmu. Inkubátor pro začínající firmy má k dispozici 450 metrů čtverečních.

V objektu se momentálně dokončují práce na vybavení nábytkem a přístroji.

Park by měl začít sloužit na konci srpna.Fakulta aplikované informatiky existuje při Univerzitě Tomáše Bati sedmým rokem. Nabízí dva studijní programy, a to chemické a procesní inženýrství a inženýrská informatika. Loni ji navštěvovalo téměř 800 studentů.

Doplněno stavbaweb:
Nový objekt vyrostl vedle univerzitního areálu v ulici Nad Stráněmi na Jižních Svazích. Projekt budovy navrhla architektka Helena Zemánková, která je rovněž autorkou

univerzitního areálu na Jižních Svazích

.
www.vtp.utb.cz
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz