Zlínské kanceláře KHS

Zlínské kanceláře KHS

Zlín

(30. 9. 2021) Studio COSMO

   
 
 
 
 

Zlínské kanceláře KHS

Stroje zlínského Svitu už před lety utichly a v industriálním prostoru vyrostlo Marketingové království.


Do temného hvozdu kanceláře se tiše vkrádá soumrak a z mlžného oparu opatrně vystupují dva kamarádi – pan Pták a Diskočuník. Při nočních procházkách Marketingovým královstvím se však musí mít na pozoru. Země je to totiž nebezpečná, plná nástrah, úskočných nepřátel a téměř nesplnitelných úkolů. A právě do těchto krajů vnáší světlo krásná čarodějka Klientula Opěvovaná. Odvážně se vydávají územím Zasedacích místností, které je lemováno popínavými hvozdy a překračují hranici Rytířstva kreativního řádu, jehož hrady se tyčí vysoko na kovových podnožích.

Komunikační agentura KHS si vybrala pro své kanceláře areál Baťových závodů ve Zlíně. Rozhodli jsme se podpořit prostorové kvality budovy – vysoké stropy, velká okna, otevřený půdorys, pravidelný rastr sloupů 6,15 metrů.

Agentura se stěhovala do industriálního prostředí za reprezentativním místem, které podtrhne její kreativní náturu a splní jim sen o vlastních stylových prostorech. Zatímco firma postupně rostla, kancelář rostla s ní. První část jsme realizovali před čtyřmi lety, další vrstvy a prostory jsme přidávali postupně. Sídlo jsme navrhli flexibilní a dynamické – takové, jaký je i samotný klient.

Prostor zůstal otevřený, téměř bez příček. Bylo však nutné vymezit místo pro jednání s klienty a část pro zaměstnance. Toho jsme docílili s pomocí lehké kovové konstrukce. Kovová stěna je nejvýraznějším prvkem kanceláře. Jednotlivé části stěny jsme vyplnili netradičními materiály tak, aby přirozeně vyniklo její funkční rozdělení. U vstupu vás přivítá černý děrovaný plech, který odráží neonové logo KHS. Čtvercové dělení recepce je inspirováno pravidelným půdorysem budovy.
Část konstrukce, vymezující zasedací místnost, vyplňuje polykarbonátová deska lexan. Poloprůhledný materiál zastírá pohled do místnosti. Atypická svítidla i stůl jsme navrhli pro tento prostor, v rovině desky stolu je navíc vloženo logo firmy pomocí intarzie.

Dvě zasedací místnosti odděluje posuvná skříň, která umožňuje zvětšit jednu nebo druhou místnost či je propojit. Menší jednací místnost je od pracovní části oddělena květinovou stěnou. Originální závěsné květináče na sebe vertikálně navazují a tvoří tak přírodní závoj.
Kuchyňka je navržena stroze a jednoduše, její vybavení jsme vsadili do kovového rastru. 

Autorská zpráva
Foto: Marko Polášek, KHS        


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.2244365
17.6627635
Zlínské kanceláře KHS

Zlínské kanceláře KHS
Zlín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz