Kanalizační potrubí Wavin odrazem aktivit firmy v oblasti udržitelnosti

Společnost Wavin, přední světový dodavatel plastových potrubních systémů, oznámila, že mění obchodní název svého kanalizačního potrubí. Ten má reflektovat intenzivní zaměření společnosti na ekologii a udržitelnost a zároveň podtrhnout význam kvalitní kanalizační infrastruktury. Potrubí Wavin Green Connect 2000 (dříve KG 2000) je vyrobeno z recyklovatelného polypropylenu, nabízí kruhovou tuhost SN10 a poskytuje vysokou odolnost vůči vysokým teplotám i abrazi. Právě odolnost vůči vyšším teplotám je dnes, kdy se zvyšuje teplota odpadních vod, velmi důležitá, pro bezpečný provoz kanalizační sítě.

Těsnost, tuhost, odolnost

Plnostěnný, velmi odolný potrubní systém Green Connect 2000 splňuje všechny požadavky normy ČSN EN 14758 pro moderní kanalizační systémy. Pro výrobu byl použit optimalizovaný materiál polypropylen (PP-MD) s homogenní strukturou. Díky tomu má potrubí perfektně vyváženou tuhost a houževnatost. Vysoká kruhová tuhost potrubí  ≥10 kN/m2 dovoluje značné zatížení, zatímco houževnatost systému znamená, že trubky jsou velmi odolné vůči proražení. Systém je tak předurčen k použití v místech s velkým statickým či dynamickým zatížením, včetně oblastí s nepříznivými geologickými podmínkami.

Potrubí vykazuje také vysokou odolnost i při vysokých teplotách dosahujících až 90 stupňů a navíc disponuje speciálním těsněním, které zabraňuje případnému vytékání odpadní vody z kanalizace a zároveň znemožňuje pronikání podzemních vod do trubek. Patentovaný těsnící systém je tvořen hrdlem se speciálně tvarovaným těsnícím žlábkem a tříbřitovým těsnícím prvkem. První břit bezpečně fixuje těsnící prvek v žlábku. Stírací břit brání pronikání nečistot a písku a těsnící břit zajišťuje trvalé utěsnění spoje. Systém pak nabízí těsnost až do tlaku 2,4 bar a může být použit i v ochranných pásmech zdrojů pitné vody.

Ekologická přívětivost

Díky promyšlené konstrukci a pečlivé výrobě představuje Green Connect 2000 systém mimořádně šetrný vůči životnímu prostředí. Základem je výroba s úsporou zdrojů a nízkými emisemi CO2 při 100% recyklovatelnosti materiálu. Ekologický aspekt pak podtrhuje i jeho výrazná zelená barva.


O skupině Orbia

Hlavním cílem společností skupiny Orbia je zlepšovat život na celém světě. Skupina působí hned v několika odvětvích – inovativní řešení poskytuje v oblasti vnitřních instalací a inženýrských sítí (Wavin), precizního zemědělství (Netafim) a konektivity (Dura-Line) a dodává také polymerní řešení (Vestolit a Alphagary) a fluoritová řešení (Koura). Společně se všechny značky skupiny zaměřují na rozšiřování přístupu ke zdraví, zajištění bezpečnosti potravin a vody, posílení odolnosti měst pro budoucnost, propojení komunit s informacemi a urychlení oběhového hospodářství. Orbia zaměstnává více než 23 000 zaměstnanců v 50 zemích světa a své obchodní aktivity realizuje ve více než 110 zemích. Globální centrály skupiny sídlí v Bostonu, Mexico City, Amsterdamu a Tel Avivu. V roce 2022 společnost dosáhla tržeb ve výši 9,6 miliardy dolarů. Více informací naleznete na www.orbia.com.

O společnosti Wavin (Orbia Vnitřní instalace a inženýrské sítě)

Společnost Wavin ze skupiny Orbia je poskytovatelem inovativních řešení pro vnitřní instalace a inženýrské sítě. Má více než 60 let zkušeností s vývojem inovativních produktů a řešení a s jejich pomocí buduje zdravé a udržitelné prostředí. Ať už jde o zlepšení distribuce čisté pitné vody, zpřístupnění hygienických zařízení pro každého, vytvoření měst odolných vůči klimatickým změnám nebo navrhování pohodlných obytných prostor, společnost Wavin spolupracuje s vedoucími představiteli obcí, inženýry, dodavateli a instalatéry, aby pomohla zajistit udržitelnou budoucnost komunit, budov a domů. Společnost Wavin má více než 12 000 zaměstnanců ve zhruba 65 výrobních závodech po celém světě a prostřednictvím globální prodejní a distribuční sítě obsluhuje více než 80 zemí. Více informací naleznete na www.wavin.cz.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*