Kombinace pórobetonu Ytong a vápenopískových tvárnic Silka přináší investorům řadu výhod

Kombinace pórobetonu Ytong a vápenopískových tvárnic Silka přináší investorům řadu výhod

Investor a developer bytových domů Eden v Rožnově pod Radhoštěm ocenil variabilitu v rámci klientských stěn, investor nedávno dokončeného bytového domu Rezidence Francouzská v Brně pak zisk podlahové plochy navíc. V těchto a řadě dalších projektů stavitelé ocenili systémovou nabídku stavebních prvků, rychlost výstavby a dobrou spolupráci s dodavatelem konstrukčního materiálu hrubé stavby.

Složité technologické postupy uplatněné v rámci první etapy výstavby bytových domů Eden Rožnov v severní části Rožnova pod Radhoštěm vedly developera a generálního dodavatele projektu k zásadní změně konstrukčního systému. Volba stavebního systému Ytong a Silka pro druhou etapu se developerovi plně osvědčila. Ocenil nabídku kompletního stavebního řešení od společnosti Xella v rámci různých stavebních pevností, výhodou byla rychlost výstavby, snadná práce s instalacemi a velká variabilita v rámci klientských změn.

Developer průběhu první etapy postavil pět bytových domů s 21 bytovými jednotkami. Druhá etapa nabídla 76 bytových jednotek v 10 bytových komplexech o třech až pěti podlažích. Jednotlivé bytové domy dovolily širokou škálu dispozičního řešení bytů ve variantách 1 až 4+kk, včetně bezbariérových jednotek. Součástí každého bytu je balkon, v přízemních a střešních bytech s možností terasy. Všechny domy a byty druhé etapy jsou realizovány z materiálů Ytong a Silka.

Jakub Schwarz, manažer projektu Eden Rožnov, si volbu stavebních systémů Ytong a Silka chválí: „Na základě předchozích zkušeností a podle potřeb zákazníků jsme upravili některá technická řešení pro druhou etapu výstavby tak, aby její realizace proběhla co nejlépe. Po zkušenostech z první fáze, kde jsme řešili složité technologické postupy, jsme se rozhodli pro jiné konstrukční řešení. Volba padla na společnost Xella a její stavební materiály Ytong a Silka. Z těchto materiálů jsou v deseti nových bytových domech – realizovaných v rámci druhé etapy – obvodové zdivo, příčky, schody, střechy a zdící malty. Vnitřní nosné zdivo je z vápenopískových tvárnic Silka. Na mezibytové stěny jsme použili akustické tvárnice Silka, které nám nahradily ztracené bednění, využívané v první etapě výstavby. Xella nám jako jediný výrobce dodal kompletní stavební řešení v rámci různých stavebních pevností. Ocenili jsme především rychlost výstavby a práci s instalacemi.“

Pórobeton Ytong také umožnil velkou variabilitu v rámci klientských změn, kde mohl developer nabídnout zákazníkům změny dispozic, příček a otvorů. Vzhledem k možnosti změnit velkou část vybavení a upravit jednotlivé bytové jednotky dle představ budoucích vlastníků se tak realizovalo 76 individuálních projektů. Developer ocenil i dobrou komunikaci se zástupci společnosti Xella, veškerý systém objednávek mohl řešit pouze s jedním výrobcem a nemusel tak koordinovat dodávky několika dodavatelů. Po celou dobu výstavby měl navíc k dispozici statika a technického poradce společnosti Xella.

Na obvodové zdivo byly použity tvárnice Ytong tl. 300 mm různých pevností, vnitřní nosné zdivo je z vápenopískových tvárnic Silka tl. 240 mm, příčky různé tloušťky jsou z tvárnic Ytong Klasik. Rychlou, snadnou a bezpečnou montáž umožnily stropy a střechy Ytong Ekonom. Součástí dodávek ze strany společnosti Xella byla i prefabrikovaná schodiště Ytong, překlady Ytong i betonové prefabrikáty pro tvárnice Silka. Ve výčtu použitých produktů nechyběly ani zdící malty a pily na Ytong a Silku.

Tags: × × ×

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*