Kompletní osvětlení nového multifunkčního pavilonu jičínské nemocnice dodala společnost Zumtobel

Společnost Zumtobel byla pověřena realizací kompletního systému osvětlení v novém multifunkčním pavilonu, který od června rozšiřuje zdravotnické služby poskytované jičínskou nemocnicí v Královéhradeckém kraji. Zvolená svítidla Clean II od značky Zumtobel spolu se svítidly Light Fields III a Mirel Evolution s velkými rezervami splňují nejpřísnější požadavky na příjemné a zdraví prospěšné osvětlení, bezpečnost, hygienu i snadnou údržbu.

V Oblastní nemocnici Jičín byla v květnu 2024 dokončena výstavba nového multifunkčního pavilonu A, který rozšíří portfolio poskytovaných zdravotnických služeb a moderními medicínskými technologiemi posune jejich kvalitu na ještě vyšší úroveň. Mezi dodavatele projektu, na jehož realizaci vynaložil Královehradecký kraj 644 milionů korun, patří také renomovaný výrobce inovativního osvětlení Zumtobel, který pro nový jičínský multifunkční pavilon sestavil vyspělý systém osvětlení dokonale přizpůsobený požadavkům moderních zdravotnických provozů.

„Segment zdravotnictví je pro nás velmi důležitý. Právě zde se mohou naplno projevit kvalitativní výhody a technologické inovace svítidel skupiny Zumtobel, které obstojí i u těch nejvíce náročných zakázek,“ říká Zuzana Joklová ze společnosti ZG Lighting. 

Pilířem systému osvětlení nového zdravotnického objektu v areálu Oblastní nemocnice Jičín jsou svítidla Clean II, která jsou vhodně doplněna svítidly Light Fields III a Mirel Evolution. Nechybí samozřejmě ani svítidla pro nouzové osvětlení. Společnost Zumtobel v novém systému uplatnila své inovativní technologie, které podporují cirkadiánní rytmy, a přispívají tak k optimálnímu fungování lidského těla. Mezi přednosti svítidel Zumtobel patří také snadná údržba a soulad s nejvyššími hygienickými a bezpečnostními standardy.

Svítidla Clean II poskytují vysoce kvalitní světlo, které usnadňuje zdravotnickým pracovníkům v jičínské nemocnici precizní vykonávání složitých úkolů. Speciální optický systém ve spojení s technologií tunableWhite umožňuje aktivně měnit rozložení a intenzitu světla i jeho barvu od bílé přes zelenou až po modrou. Nastavení elektronických řídicích jednotek a modulů LED zaručuje vysokou konzistentnost barvy světla a konstantní světelný tok při jakékoli teplotě chromatičnosti v rozsahu od 2700 K do 6500 K. Osvětlení v lůžkové části i v místnostech pro vyšetření tak dokáže napodobovat přirozenou změnu světla v průběhu dne, a tím podporuje pocit celkové pohody pacientů i zdravotnických pracovníků, jejich soustředění i optimální tělesné procesy. Svítidla Clean II navíc umožňují asymetrickou změnu barvy, což lékaři využívají například při operacích, kdy je na operované místo nezbytné svítit bílým světlem s intenzitou do 2000 luxů.

V jičínské nemocnici použité produkty značky Zumtobel zohledňují také další přísný požadavek na nemocniční osvětlení. To musí mít výkonné, ale neoslňující zdroje světla prosté jakýchkoli dalších rušivých vlivů. Vícevrstvý optický systém MPO+ s mikrojehlany proto zajišťuje specifické lámání světla, aby bylo dosaženo optimální rovnováhy mezi difúzním a směrovaným osvětlením. Významnou předností nemocničních svítidel Zumtobel je také jejich bezpečná konstrukce s nízkými nároky na údržbu. Například svítidla Clean II jsou osazena mimořádně odolnými kryty z neporézního skla s antistatickou vrstvou, která brání usazování mikroorganismů. Speciální bezpečnostní sklo má navíc o 98 % nižší pravděpodobnost prasknutí než konvenční tvrzené bezpečnostní sklo. 

Společnost Zumtobel dokázala díky široké škále inovativních technologií ve svém portfoliu důsledně přizpůsobit charakteristiku osvětlení v nově vybudovaném pavilonu A Oblastní nemocnice Jičín specifickým požadavkům každé místnosti a každého prostoru. Například podzemní podlaží zahrnuje laboratorní oddělení, prostory pro magnetickou rezonanci, sklady, strojovny a šatny pro personál. V prvním nadzemním podlaží je umístěna transfúzní stanice, hematologie, odběrový úsek, interní ambulance a poradny. Ve druhém poschodí sídlí centrum klinických laboratoří, ve třetím patře je oddělení hemodialýzy. Ve čtvrtém patře vzniklo zázemí pro stacionář onkologie a nad ním jsou prostory vyhrazené provozním technologiím budovy. V jednotlivých podlažích jsou také pracovny lékařů a sester včetně hygienických zařízení pro zaměstnance a pacienty. Součástí stavby pavilonu A je rovněž jednopodlažní spojovací koridor.

Tisková zpráva Zumtobel Group

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*