Nové série obkladů a dlaždic RAKO NEWS 2024

Společnost LASSELSBERGER představila pět nových sérií. Série COMPILA a CASTONE zahrnují obkládačky i dlaždice. Série VALS, PLYWOOD a BRICOLA nabízí pouze dlaždice. Vedle toho série BRICOLA, VALS a CASTONE přinášejí také zajímavé venkovní dlaždice 60 × 60 cm tloušťky 2 cm.

COMPILA
Nový koncept obkládaček a dlaždic, který má potenciál zaujmout i architekty a náročné zákazníky. S touto sérií přichází možnost použít ji jako základ či dekorativní prvek pro originální kombinace s dalšími výrobky RAKO. Compila kombinuje dlaždice a obkládačky napříč formáty celkem ve dvanácti barvách. Čtyři základní, neutrální barvy (Paper, Cement, Shadow a Taupe) se kombinují u dlaždic i obkládaček, 4 barvy (aqua, nude, mint a botanic) jsou nabízeny pouze u obkládaček a 4 tmavé/zemité odstíny jsou unikátní pro dlaždice (sand, cotto, storm a coal). Škála barevných kombinací a formátů (dlaždice 60 × 120, 60 × 60, 30 × 60, 45 × 45, 30 × 30, 10 × 10 cm / obkládačky 30 × 60, 20 × 40 cm) je značná.

Kolekce RAKO NEWS 2024, zdroj LASSELSBERGER

S lesklými reliéfními pásky 10 × 30 cm, dostupnými v 9 různých barvách, můžete vytvořit nekonečné množství kombinací. K základním barvám dále nabízíme 5 zdobných dekorů:
Herbs, symbióza přírodních motivů, ručně malovaného porcelánu a herbáře ve velikosti vytapetované stěny. Nenásilně vnáší do prostoru nádech tradice a dědictví.
Onsen označuje tradiční japonské lázně inspirované rituálem očisty. Dekorace zachycuje zenové linie v písku (zvýrazněné díky keramické technologii dryfix), což vytváří prostor pro relaxaci, zaměření se na sebe, meditaci a intimitu.
Game, přírodní náhodná sestava v materiálové a barevné škále sesbírané z celé Compily. Umožňuje proměnu do hravého, pestrého, nekomplikovaného prostoru. Tento dekor měl pracovní název Halabala, ale hravost zvítězila, proto pojmenování Game.
Ornament, exkluzivní podlahová dekorace, kterou lze použít i na stěny. Spojuje teplo tradičních kobercových vzorů a texturu ornamentální keramiky s celkovou barevností dlaždic Compila. Navozuje harmonii a estetickou pohodu.

Kolekce RAKO NEWS 2024, zdroj LASSELSBERGER

VALS
Dlaždice jsou inspirovány robustním charakterem hrubozrnného granitu, který se vyskytuje v horském údolí Vals švýcarských Alp. Design dlaždic má výrazné rovnoběžně orientované žíly. Tato charakteristika nabízí flexibilitu ve způsobu pokládky dlaždic 60 × 120 a 60 × 60 cm. Řezaná dekorace najde uplatnění na stěnách v interiéru i na exteriérových fasádách nebo podlahách vstupních prostor. Plynulý přechod z interiéru do exteriéru zajistí venkovní dlaždice s tloušťkou 2 cm formátu 60 × 60 cm stejného designu a barev, včetně schodovky.
Dlaždice Vals jsou dostupné ve třech šedých odstínech (fog, natural, pepper), které podtrhují přirozenou barevnost kamene s povrchem ABS (protiskluznost R10/B). Jsou vhodné pro velké komerční plochy, nebo k oživení koupelny v kombinaci s obkládačkami Compila.

Kolekce RAKO NEWS 2024, zdroj LASSELSBERGER

CASTONE
Inovativní spojení designu betonu ve čtyřech šedých odstínech s elegantními prvky terrazza a barevně sladěnými kameny. Povrch ABS poskytuje dlaždicím Castone ve čtvercových formátech 80 × 80 a 60 × 60 cm nejen vysokou odolnost a trvanlivost, ale i bezpečný protiskluzový efekt.
K tomu přidáváme outdoorovou verzi 60 × 60 × 2 cm (R11/B) pro exteriérové použití, která je dostupná ve třech šedých barvách (cement, paper, ash) a béžové barvě dune.
Nabídka série se neomezuje pouze na dlaždice, ale zahrnuje také rektifikované matné obkládačky Castone ve dvou světlých barvách ve formátu 30 × 60 cm. Formáty 10 × 10 a 5 × 5 cm podlepené na síti jsou ideální jako dekorace a akcenty a spolu s technickými tvarovkami. Castone je vyjádřením současného stylu a představuje kvalitní a esteticky přitažlivé řešení pro jakékoli prostory.

Kolekce RAKO NEWS 2024, zdroj LASSELSBERGER

PLYWOOD
Ekologický aspekt velkoformátových dlaždic Plywood může být esenciálním prvkem pro architekty a designéry, kteří chtějí vnést do svých projektů „eco chic“ atmosféru dřeva, aniž by se vzdali výhod keramického materiálu.
Série Plywood, matné keramické dlaždice 60 × 120 a 20 × 120 cm inspirované designem skládaných dřevěných lamel širokých přibližně 1,5 cm, vytváří iluzi pravého dřeva s jemnými suky a letokruhy, jež každé lamele dodávají autentický vzhled. Nabízíme vám čtyři základní barvy – čistou bílou, dva přírodní odstíny a hlubokou černou. Dekorace ve formátu 60 × 120 cm kombinuje přírodní barvy slámy a medu (straw a honey) v pravidelně se střídajících lamelách a tvoří 3D efekt, který je přesto hladký a snadno čistitelný povrch. Dlaždice Plywood poskytují bezpečný, stabilní povrch s protiskluzností R10/B (ABS), který dokáže spojit kouzlo dřeva s funkčností, snadnou údržbou a odolností keramiky bez nutnosti zásahu do přírody.

Kolekce RAKO NEWS 2024, zdroj LASSELSBERGER


BRICOLA
Dubové a akátové kůly s výraznou kresbou plní svou navigační funkci jako pylonové pilíře (italsky tzv. bricole) v benátském zálivu a po letech vlivů živlů je designéři transformují na předměty s jedinečným příběhem. Tuto výraznou kresbu dřeva jsme zvolili i pro dlaždice Bricola.
V nabídce jsou dva formáty matných dlaždic. Velkoformátová dlaždice 60 × 120 cm dokonale imituje velké dřevěné desky a klasický formát 20 × 120 cm je ideální pro vytvoření efektu řezaných prken, s oblíbeným povrchem ABS, který zajišťuje vyšší protiskluznost při zachování snadné údržby.
Inspiraci pro barevné provedení jsme čerpali ze světa destilátů, jež zrají v barikových dubových sudech, a výsledkem jsou vyzrálé teplé odstíny. Vybrat si můžete z barev ale, cognac a barique. Technické detaily, jako jsou sokly, schodovky a schodové tvarovky, jsou součástí nabídky ve všech třech barvách, včetně řezané mozaiky 5 × 5 cm nalepené na síti 30 × 30 cm.
Do venkovních prostor nabízíme dlaždice Bricola Outdoor 60 × 60 cm ve dvou světlejších odstínech.

Kolekce RAKO NEWS 2024, zdroj LASSELSBERGER

BETONICO
Představujeme vám nový přírůstek do oblíbené série Betonico. Venkovní dlažba Betonico Outdoor o rozměrech 60 × 60 × 2 cm je ideální pro realizaci jakéhokoliv pochozího prostoru. Díky svým barevným odstínům a klasickému designu je jako stvořená pro terasy, oblasti kolem bazénů, chodníky či příjezdové cesty, můžete je využít i jako nášlapy do trávy. Dlaždice jsou oproti jiným povrchům snadno omyvatelné.

Kolekce RAKO NEWS 2024, zdroj LASSELSBERGER

O značce RAKO
Společnost LASSELSBERGER, s. r. o., oslavila v loňském roce 140. výročí značky RAKO. Výrobky RAKO jsou dodávány celkem do více než 90 zemí všech kontinentů. České obklady dokazují, že kvalitou a odolností opakovaně splňují požadavek vysoké úrovně, a to ve světovém měřítku.

Výrobky RAKO jsou tvořeny z 96 % tuzemskými surovinami přírodního původu. Závody vyrábějí ohleduplně k přírodě, a to zejména díky nemalým investicím do modernizace stávající produkce s použitím dostupných nejmodernějších technologií.

Podle tiskové zprávy

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*