Portál stavebníka a informační systém pro stavební úřady

Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš představil na Stavebním veletrhu v Brně funkční systémy digitalizace stavebního řízení. Názorně přiblížil jednotlivé části portálu stavebníka a Informačního systému stavebního řízení (ISSŘ). V průběhu května Ministerstvo pro místní rozvoj zahájí školení na stavebních úřadech a od prvního července může portál používat veřejnost.

Portál stavebníka a informační systém pro stavební úřady, zdroj MMR

Portál stavebníka je jednoduchá webová aplikace, do které se uživatel dostane také z mobilu nebo tabletu. Od prvního července ho veřejnost bude používat například pro vyřizování žádostí a podávání dokumentace na stavební úřady. Portál je propojený s Informačním systémem stavebního řízení, který je určený pro úředníky. „Díky digitalizaci bude možné veškerá povolení, vyjádření a dokumentaci dostat online. Všechny dotčené a stavební úřady, stavebníci budou pracovat a komunikovat v propojených systémech. Budete přesně vědět, v jaké fázi je vaše žádost, kdo se už vyjádřil, kde se případně zasekla,” vysvětlil během představení Bartoš.

Portál stavebníka a informační systém pro stavební úřady, zdroj MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj podniká celou řadu kroků, aby byl přechod na nové systémy co nejhladší. Od nového roku proškolilo ohledně nového stavebního zákona přes 4 500 pracovníků stavebních a dotčených úřadů. Přímo v informačním systému pro úředníky začnou školení ve druhé polovině května. Postupně je doprovodí také instruktážní videa a e-learningové materiály. 

Záznam ze zahajovací konference si můžete pustit zde.

Tisková zpráva, kráceno

One Comment

  1. Sliby chyby. Jen bude ještě víc lidí nadávat na „ty neschopné úředníky“. Vždyť přece v televizi říkali …

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*