Přístřešky nad vstupy do metra u Masarykova nádraží v Praze

Vstup do metra u Masarykova nádraží, autoři perspektiv, foto Penta

Rekonstrukce náměstí v sousedství Masarykova nádraží je téměř dokončena. Prostor je nově vydlážděn, přibylo množství nové zeleně i vodní prvky, při rekonstrukci se nezapomnělo ani na efektivní využívání dešťové vody. Aktuální novinkou jsou vstupy do metra, které získaly nový design.
Záměr dát vstupům do metra novou podobu iniciovala společnost Penta Real Estate, které jejich proměnu následně také v plné výši financovala.
„Podobný minimalistický design se u veřejné dopravy prosazuje v řadě světových metropolí. Jsme rádi, že jsme se s Dopravním podnikem a městem na tomto řešení domluvili. Celé okolí tím získalo úplně novou kvalitu,“ říká Marek Dospiva, partner skupiny Penta, která se na revitalizace okolí Masarykova nádraží výrazně podílí.
Nové vstupy do metra navrhlo studio Perspektiv.
Celkové náklady spojené s vybudováním nových vstupů do metra dosáhly 30 milionů korun,“ doplňuje Rudolf Vacek, Development Director společnosti Penta Real Estate.
Nové provedení vyniká lépe osvětleným, čistějším a bezpečnějším prostorem, modernějším designem. Nechybí ani zelené střechy, jejichž údržbu Penta zajistí i v příštích letech. Ubylo naopak reklamních ploch.
První ohlasy na novou podobu vstupů do metra jsou převážně pozitivní, a to jak ze strany odborné i laické veřejnosti. Objevily se proto úvahy, zda nový design v budoucnu nevyužít i u dalších stanic metra.
„Nové vstupy do metra se na Masaryčce povedly. Přístřešky chrání vestibul metra před nepříznivým počasím, zvyšují tak komfort a bezpečnost cestujících. Byli bychom rádi, pokud bychom mohli obdobný design přístřešků používat při rekonstrukcích i u jiných stanic, pokud bude náš akcionář, hl. m. Praha, souhlasit,“ říká Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

Vstup do metra u Masarykova nádraží, autoři perspektiv, foto Penta

Tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*