Rezidence U Milosrdných v Praze získává finální podobu

V historickém centru Prahy byly dokončeny práce na fasádě rezidence U Milosrdných, za jejíž podobou stojí známý český architekt Zdeněk Fránek. Jedinečný projekt, inspirovaný pražskými Stínadly, je poctou bohaté historii a unikátní atmosféře této nejstarší pražské čtvrti.

Nová rezidence U Milosrdných svým obyvatelům dopřeje exkluzivní, designové, vysoce kvalitní a moderní bydlení v jedné z nejstarších a nejatraktivnějších částí Prahy. Nabídne 26 bytů o velikostech od 2+kk do 4+kk. Samozřejmostí jsou parkovací stání a sklepy, která se nachází ve dvou podzemních podlažích. Součástí této jediné novostavby na staré Praze jsou také komerční prostory.

“Návrh novostavby, která dosahuje výšky téměř 18 metrů a je citlivě začleněna do okolní zástavby, pochází z dílny architekta Zdeňka Fránka. Vnější fasáda budovy čerpá inspiraci z vizuálních prvků, které byly pro tuto lokalitu v minulosti typické. Jde například o vertikální žebrování fasády pomocí vlnek, odkazující na prejzy okolních střech a jejich mansardy,” přibližuje budoucí podobu domu Jan Kukla, projektový manažer CREDITAS Real Estate.

Vize se mění v realitu

V říjnu minulého roku obklopilo hrubou stavbu lešení. Během zimních měsíců stavebníci usilovně pracovali na vnější podobě projektu. Rezidenci U Milosrdných tak od jara zdobí unikátní fasáda z ručně tahané omítky v červené barvě, která je typická pro pražské panorama. Fasádu doplňují okna se zlatými šambránami, které vyniknou obzvlášť ve chvílích, kdy svítí slunce. Vizí bylo propojit i ty nejdrobnější prvky s architektonickým charakterem Prahy, který je protkán a zdoben zlatými detaily.

“Aktuálně dokončujeme po stavební stránce vzorový byt, který bude prezentovat vysoký standard bydlení včetně na míru vytvořených interiérů. Uvnitř ostatních jednotek dokončujeme omítky a zahajujeme práce na koupelnách, dřevěných podlahách apod. Společně s památkáři vybíráme vhodnou kamennou dlažbu pro budoucí chodníky a komunikace v okolí a hledáme vhodné historické lampy, které osvětlí vjezd do garáží. Práce na rezidenci U Milosrdných tak běží bez ustání venku i uvnitř. První obyvatelé se budou moci nastěhovat na jaře příštího roku,” doplňuje na závěr Kukla.

Tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*