Vegetační ploché střechy budovy Masaryčka

V samém srdci Prahy byla postavena významná stavba, kancelářská budova Masaryčka, vlastněná investiční skupinou Penta a navržená architektonickou kanceláří Zahi Hadid. Rádi bychom se s vámi podělili o výsledný stav vegetační ploché střechy, u které byl použit hydroizolační systém Icopal Vedag.

ZDROJ: Penta Real Estate

Objekt je zastřešen jednoplášťovou plochou střechou s klasickým pořadím vrstev. Přičemž ve spolupráci s realizační firmou byla navržena hydroizolační vrstva ze dvou pásů z SBS modifikovaného asfaltu. Jako vrchní pás byl použit Graviflex 5,2 Green Roof, který je určen pro vegetační střechy a má prokázanou odolnost proti prorůstání kořenů. „Během realizace se bylo nutné vypořádat s mnoha náročnými detaily, zejména prostupy zavěšené fasády a zábradlím” doplňuje Jan Vojtěchovský, product manager Icopal Vedag. Tyto detaily byly pro svůj náročný tvar řešeny stěrkovou hydroizolací.

Na tomto objektu plní plochá střecha nejen funkci ochrany vnitřního prostředí proti povětrnostním vlivům, ale je navržena i pro odpočinek a relaxaci uživatelů v prostředí zeleně s neopakovatelnými výhledy na panorama Prahy.

Více informací naleznete na webových stránkách icopal.cz a bmigroup.com/cz.

Vegetační střechy
Investor: Penta Real Estate, s.r.o.
Hydroizolace: Graviflex 5,2 Green Roof / Icolep L30
Plocha: 5.800 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*