Vítězný dům „Hlinsko“ v soutěži HELUZ Dům roku 2024 s investorem i projektantem

Hledali jsme nejlepší realizaci z cihel HELUZ a jsme rádi, že jste nám s výběrem pomohli. Vítězem v soutěži HELUZ Dům roku 2024 se stal rodinný dům „Hlinsko“. Moc gratulujeme!

Výhru 100 tisíc korun pro vítězný dům jsme rozdělili fifty-fifty mezi investora pana Lukáše Halamku s rodinou a projektanta domu pana Ing. Martina Duchečka.

Rodinný dům z Hlinska je postavený z cihel HELUZ Family 44 broušená bez dodatečného zateplování a slouží jako útočiště rodině s dvěma malými dětmi. Halamkovi si při výběru stavebního materiálu nechali poradit od projektanta a informace si ověřovali i u kolegů a známých, kde je odpovědi plně přesvědčili, že chtějí stavět z pálené cihly bez dodatečného zateplování. 

Při výběru kvalitních pálených cihel hrál důležitý faktor kompletní cihelný systém, který HELUZ nabízí. Krom obvodového zdiva tedy rovnou využili příčkovky, věncovky, stropní vložky Miako, keramické překlady i překlad HELUZ Family 3in1 nosný, který si chválili pro uložení venkovních žaluzií. Halamkovi využili i služby výpočet materiálu, díky čemu přesně věděli kolik materiálu bude na stavbu rodinného domu potřeba.  

„Hlavní výhodu vidím v tom, že je to součástí celé dodávky materiálu od HELUZu, nemusíte tedy čekat na žádné subdodavatele“ chválí si investor, s kterým souhlasí i regionální manažer, který byl jménem firmy výhru předávat. S kompletním cihelným systémem HELUZ postavíte celou hrubou stavbu bez dodatečného zateplování.

Projektant sám preferuje cihelný blok s broušenou spárou, a to díky jeho tepelněizolačním a akustickým vlastnostem a bez potřeby dodatečného zateplení. Jednovrstvá konstrukce dle něj zjednodušuje pracovní proces, šetří náklady, zabraňuje hnízdění ptáků či jiných živočichů. Přímo z nabídky HELUZ preferuje broušenou cihlu HELUZ Family 2in1, která je plněná expandovaným polystyrénem, pro ještě vyšší tepelněizolační vlastnosti. 

„Stavby z kompletního cihelného systému se vykazují výbornou kompatibilitou, pevností. Zjednodušují tak pracovní proces a minimalizují chyby. Vyznačují se dobrými tepelněizolačními a akustickými vlastnostmi.“ Vysvětluje projektant.

Vítězům ještě jednou gratulujeme a těšíme se na další stavby z kompletního cihelného systému.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*