Zumtobel na veletrhu Light + Building 2024

Společnost Zumtobel prezentuje na veletrhu Light + Building 2024 ve Frankfurtu nad Mohanem (expozice A10 v budově Forum 0) komplexně řešená osvětlení s výrazným zaměřením na potřeby uživatelů. Specialista na osvětlení si kromě mnoha produktových novinek připravil opravdový unikát v podobě instalace světelného stropu CIELUMA, která se stala prvním světovým rekordem v historii veletrhu zapsaným do Guinnessovy knihy rekordů.

Trvalá udržitelnost, digitalizace a inovace – to jsou klíčová témata veletržní expozice specialisty na osvětlení Zumtobel v budově Forum (Forum 0/A10) na veletrhu Light + Building 2024, který se koná ve dnech od 3. do 8. března 2024 ve Frankfurtu nad Mohanem. Zumtobel prezentuje společně s partnery osvětlení budoucnosti. Kromě jedinečných produktů pro různá využití představuje značka také kancelářskou „kostku“, která se každý den proměňuje, a pozoruhodným způsobem tak dokumentuje svou „prostorovou flexibilitu“. Veletržní expozici završuje zóna, která návštěvníky informuje o řešeních a projektech společnosti Zumtobel v oblastech trvalé udržitelnosti a renovací, a zóna s koncepčními svítidly.

CIELUMA: Rekordní světelný strop pro nezapomenutelné instalace

Společnost Zumtobel vytvořila s partnerskou manufakturou Typico „největší souvislý světelný strop“ na světě. Světelný strop CIELUMA nad expozicí společnosti Zumtobel na veletrhu Light + Building 2024 má plochu 202,76 metru čtverečních a dočkal se zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. Rozměry s délkou 45,029 metru a šířkou 4,503 metru a jedinečný textilní povrch přitom nejsou jedinými highlighty osvětlení CIELUMA. Světelný strop vnáší do uzavřených prostorů přirozenou dynamiku denního světla. Osvětlení, které napodobuje přírodu, má pozitivní vliv na zdravotní stav lidí i jejich schopnost soustředění, což potvrdilo již mnoho vědeckých výzkumů. CIELUMA umožňuje díky materiálu, který pohlcuje hluk, klimatizačním funkcím a souhře světla, akustiky a prostoru prožívat rozmanitost přírody i v interiérech. V souladu s principem udržitelnosti bude světelný strop po veletrhu rozebrán a použit pro jiné projekty.

Partnerství s Pininfarinou: rakouské know-how v oblasti osvětlení navazuje spojení s vynikajícím designem z Itálie

Zumtobel na veletrhu Light + Building 2024 poprvé prezentuje italské designérské studio Pininfarina jako svého nového partnera. Pininfarina vkládá do této spolupráce své zkušenosti s průmyslovým designem. Obě společnosti mají společnou vizi osvětlení budoucnosti: má být náročné, nadčasové a decentní. Oba partneři svým společným know-how urychlí vývoj nové generace systému světelných pásů TECTON od značky Zumtobel na základě společných hodnot, jimiž jsou inovace, kvalita a ambiciózní design. Cílem je uspokojit požadavky zákazníků na flexibilitu, uživatelskou přívětivost, komfortní montáž, individuální adaptaci a moderní design.

AGILIO: reflektorové osvětlení vystavených exponátů

Nastavitelné reflektory LED AGILIO od značky Zumtobel zohledňují speciální požadavky na osvětlení výstavních prostorů. AGILIO svým precizním optickým systémem zajišťuje perfektní rozložení světla, vynikající podání barev a zabraňuje vzniku rušivého rozptýleného světla. Reflektory lze pohodlně ovládat a zaměřovat pomocí mobilní aplikace či tabletu nebo profesionálně prostřednictvím protokolu DMX – to je obzvlášť praktické v místnostech s vysokými stropy. AGILIO touto flexibilitou podporuje dynamiku střídajících se designů expozic. Konstantní přitom zůstává vysoká kvalita prezentace exponátů. Energeticky hospodárné reflektory jsou k dispozici s různými barvami světla.

TECTON DC: udržitelný lištový systém se stejnosměrným napájením

Zumtobel prezentuje pod označením TECTON DC jeden z prvních lištových systémů se stejnosměrným napájením. Společnosti v energeticky intenzivních odvětvích mohou díky snadné integraci systémů napájených stejnosměrným napětím beze ztrát využívat pro osvětlení energie z udržitelných zdrojů, které jsou připojeny do jejich lokální stejnosměrné sítě. Toto řešení podporuje nejen dosažení podnikových cílů v oblasti ochrany klimatu, ale také přispívá k zabezpečení dodávek energií. Dalším přínosem pro udržitelnost je spotřeba elektrické energie, která je u systému osvětlení TECTON DC v porovnání s variantami na střídavý proud až o čtyři procenta nižší – a tím klesají i emise CO2.

PANOS III: všestranné kancelářské osvětlení s vylepšenými funkcemi

Zumtobel sází u osvětlení PANOS III na osvědčené vlastnosti rodiny oceňovaných svítidel typu downlight od optimální kvality světla přes flexibilitu a energetickou hospodárnost až po jednoduchou montáž. Tato svítidla jsou díky svému modulárnímu designu vhodná především pro kanceláře, vzdělávací instituce a kulturní zařízení. Architekti nejsou se svítidly PANOS III ve své kreativitě ničím omezováni díky jejich různým velikostem, tvarům a vyzařovacím charakteristikám. K dispozici mají dokonce i akusticky optimalizovanou variantu. Svítidla typu downlight lze harmonicky začlenit do prostoru a také dokonale integrovat do digitálního ekosystému budovy – díky integrovanému řízení podle denního světla a senzorům přítomnosti. Udržitelný charakter těchto svítidel umocňuje jejich dlouhá životnost společně s minimálním poklesem světelného toku.

Veškeré tiskové zprávy, které společnost Zumtobel vydala u příležitosti veletrhu Light + Building 2024, si můžete stáhnout ZDE.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*