Zumtobel pomáhá nasvítit kruchtu chrámu Svatovítské katedrály v Praze

  • Svítidla Zumtobel ARTELEA osvětlují kruchtu (prostor pro sbor, také kůr) Svatovítské katedrály na Pražském hradě
  • Svítidla jsou z 80 % vyrobena ze znovu recyklovatelných materiálů
  • Zumtobel ARTELEA se vyznačuje vysokým světelným tokem a širokou variabilitou použití

Předvánoční čas je plný světel, rozjímání, návštěv kostelů a poslechu koled. K všeobecné pohodě přispívá i Zumtobel, který se nově podílí na osvětlení kruchty v Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Celkem 12 lamp Zumtobel ARTELEA přispěje nejen k dobré viditelnosti notových záznamů pro svatovítský sbor, ale pomůže, díky citlivému osvětlení, také návštěvníkům navodit příjemnou předvánoční náladu. A stranou nezůstala ani dnes tolik žádaná udržitelnost.

„I když naše svítidla ARTELEA byla původně koncipována jako kancelářská, jejich kvalita a decentní design umožňují, aby byla využita v tak náročném prostředí, jako je nejvýznamnější česká katedrála,“ říká Bořivoj Žák, Country manager společnosti Zumtobel Group. „Při instalaci dvanácti svítidel v prostorách kruchty jsme využili zejména širokou variabilitu řady ARTELEA. Zákazník zase ocenil dlouhou životnost – přeci jen uvažuje spíše v delších časových horizontech.“

Svítidla ARTELEA se vyznačují decentním vzhledem, vysokým světelným tokem až 38 000 lumenů a až devíti variantami použití. K dispozici je totiž stojan, nástěnné svítidlo, dvě velikosti hlavy svítidla v různých konfiguracích; to vše při zachování maximální udržitelnosti. Až 80 % materiálů, z nichž je svítidlo vyrobené, je znovu recyklovatelné. Většina komponentů je vhodná pro fáze druhého nebo dokonce třetího použití, což snižuje nejen spotřebu materiálu a příslušných zdrojů, ale také emisí CO2. Opětovným využitím komponentů se ušetří cca 74,2 kg CO2 u každého jednoho svítidla. Průměrná životnost svítidla je navržena na 100 000 hodin, což znamená, že světla ARTELEA uvidí ve Svatovítském chrámu ještě vnoučata letošních nejmenších návštěvníků.

Tisková zpráva Zumtobel Group

2 Komentářů

  1. Radek Šíma says:

    Pro BOHA, prosím, okamžitě odstraňte tu strašidelnou podlahu s tím příšerným olištováním.
    Toto je ústřední chrám země!

    • Co byste navrhoval jiného? Kamennou dlažbu? Tu by to nejspíš neuneslo. Široká prkna jsou určitě schválená památkáři, barva časem zajde. Lišty sice vypadají novodobě, ale tam bych to viděla na diskuzi mezi památkáři, elektroinstalatéry a bezpečáky. Prostě nejmenší zlo.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*