Zvýšení ceny Trojského mostu vysvětluje primátor chybou projektu

Zvýšení ceny Trojského mostu vysvětluje primátor chybou projektu

(26. 4. 2012) "V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor.

 
 
 
 

Zvýšení ceny Trojského mostu vysvětluje primátor chybou projektu

"V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor.

Praha 25. dubna (ČTK) - Zvýšení ceny nového Trojského mostu z půl miliardy korun na zhruba 1,1 miliardy způsobila hlavně chyba v projektu, která stavbu prodražila, řekl dnes novinářům přímo na stavbě mostu pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Konečné výsledky kontroly výdajů na stavbu bude mít magistrát do konce dubna. Okolnosti zvýšení ceny mostu šetřila také protikorupční policie.

"V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor. Výrazně se podle Svobody zvýšil například objem užité oceli či betonu. "Jak byla cena spočítána na začátku, to byla cena, která byla nereálná," dodal Svoboda.

Magistrát se současně s firmou Metrostav, která most staví, dohodl, že další zvýšení ceny už nebude. Praha přechodně Metrostavu kvůli vyšší ceně mostu dokonce pozastavila proplácení faktur. "Nyní už faktury opět proplácíme," dodal Svoboda.

Most, který pro auta i tramvaje propojí Holešovice a Troju, se buduje v souvislosti s tunelovým komplexem Blanka. Vedení města loni v říjnu oznámilo, že město za celou stavbu zaplatí minimálně 36 miliard. Proti původním plánům tak bude tunel Blanka dražší nejméně o osm miliard Kč.

Komplex se má podle aktuálně platného termínu motoristům otevřít nejpozději na jaře 2014. Původní termín dostavby byl podzim 2011.

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz