Zvýšení ceny Trojského mostu vysvětluje primátor chybou projektu

Zvýšení ceny Trojského mostu vysvětluje primátor chybou projektu

(26. 4. 2012) "V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor.

 
 
 
 

Zvýšení ceny Trojského mostu vysvětluje primátor chybou projektu

"V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor.

Praha 25. dubna (ČTK) - Zvýšení ceny nového Trojského mostu z půl miliardy korun na zhruba 1,1 miliardy způsobila hlavně chyba v projektu, která stavbu prodražila, řekl dnes novinářům přímo na stavbě mostu pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Konečné výsledky kontroly výdajů na stavbu bude mít magistrát do konce dubna. Okolnosti zvýšení ceny mostu šetřila také protikorupční policie.

"V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor. Výrazně se podle Svobody zvýšil například objem užité oceli či betonu. "Jak byla cena spočítána na začátku, to byla cena, která byla nereálná," dodal Svoboda.

Magistrát se současně s firmou Metrostav, která most staví, dohodl, že další zvýšení ceny už nebude. Praha přechodně Metrostavu kvůli vyšší ceně mostu dokonce pozastavila proplácení faktur. "Nyní už faktury opět proplácíme," dodal Svoboda.

Most, který pro auta i tramvaje propojí Holešovice a Troju, se buduje v souvislosti s tunelovým komplexem Blanka. Vedení města loni v říjnu oznámilo, že město za celou stavbu zaplatí minimálně 36 miliard. Proti původním plánům tak bude tunel Blanka dražší nejméně o osm miliard Kč.

Komplex se má podle aktuálně platného termínu motoristům otevřít nejpozději na jaře 2014. Původní termín dostavby byl podzim 2011.

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz