Pavilon vznikl jednoduchým sestavením 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou…
Krychle dánských designerů Sorena Korsgaarda a Daniela Nielsena je po stranách otevřená a umožňuje tak přístup dovnitř. Společně se vstupem se mění struktura: vnější geometrická krychle se postupně "rozpustí" a stane se paraboloidem – organickým tvarem, který vznikl uvnitř rotací a posunem latí. Tvar uvnitř dělí prostor na 2 "místnosti" – první, která se otevře do parku a druhou, soukromou.
Struktura je fyzicky statická, ale mění se s polohou diváka i slunce na obloze. V průběhu dne, jak postupuje světlo, se otvírá i zavírá. V závislosti na světle a úhlu (času a místa) se linie dvou forem střetávají a jedna z nich dominuje.
Konstrukce pavilonu ve tvaru krychle vznikla jednoduchým skládáním 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou. Latě umístěné uvnitř slouží zároveň i ke zpevnění, stabilizaci struktury.
autoři: Soren Korsgaard, Daniel Nielsen
materiál: 1000 m latí, 45x45mm
nadbytečný materiál byl použit na výrobu malých nábytkových krychlí pro sezení nebo hraní – odpad tak byl méně 0,5 %
Pavilon byl postaven na zahradě "Statens Museum for Kunst" v Kopenhagenu při příležitosti Mezinárodního festivalu dřeva 2009.
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…