Tom Fruin: Kolonihavehus

‚Kolonihavehus‘ je objekt-socha od newyorkského umělce Toma Fruina sestavená z tisíce kousků nalezeného plexiskla.



Autor: 
Tom Fruin
ocel, nalezené kousky barevného plexiskla
12 x 12 x 14 stop
Realizace: 2010
Foto: Nuno Neto


‚Kolonihavehus‘ je umístěn u Královské dánské knihovny v Kodani. Instalace je podobná jednoduchému domku zcela opláštěnému zářivou slupkou z plexisklových obdélníčků a ocelových rámů. Skýtá vizuální a světelný efekt velmi podobný tomu, jaký známe u barevného chrámového skla.
Domek je celý sestaven z ručně řezaných a ručně svařovaných ocelových rámečků na obrazy, které byly upraveny tak, aby držely po jednom kusu nalezeného plexiskla o velikosti od 5,08 cmx5,08 cm (2×2 palce) do 61×91,4 cm (24×36 palců). Rámečky jsou svařeny do 35 jednotlivých panelů, které jsou sešroubovány dohromady tak, aby úplně obalily kovovou konstrukci. Dveře na otočném čepu a několik ovladatelných oken doplňují dům o straně 4,27 metrů (14 stop).
‚Kolonihavehus‘ doplňují světelný design Nuna Neta a instalace zvuku od Astrid Lomholtové, které zaktivují vystoupení taneční a divadelní skupiny, jejíž performance jsou založeny na konkrétní poezii dánského básníka Vagna Steena.


Hra světel a stínů. Foto Nuno Neto

 

Návrh byl vytvářen na sochařském dvoře během dánského Artworkshopu Tom Fruin svařuje panely domu během dánského Artworkshopu

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*