Největší festival architektury v Londýně představuje trojici českých architektonických ateliérů: Hájek architekti, Šépka architekti, Opočenský Valouch architekti
Na mezinárodní výstavě modelů budoucích staveb Atlas nepostaveného světa (Atlas of the Unbuilt World), jež je součástí letošního Londýnského festivalu architektury (7. 6. – 27. 6. 2013) se spolu s 60 modely ze 40 zemí představí také tři návrhy českých ateliérů Hájek architekti, Šépka architekti a Opočenský Valouch architekti. Účast těchto projektů, které na prestižní výstavu nominovalo České centrum Londýn, je velkým úspěchem pro českou architekturu.
V úterý 11. června 2013 se uskutečnilo setkání s Jiřím Opočenským. Český architekt měl mimořádnou příležitost seznámit zahraniční odborné publikum se svým projektem Spolkového domu ve Slavonicích.
ATLAS NEPOSTAVENÉHO SVĚTA
je mezinárodní výstava organizovaná Britskou radou ve spolupráci s Českým centrem a dalšími kulturními instituty. Výstava je součástí pravidelné přehlídky International Architecture Showcase pořádané v rámci Londýnského festivalu architektury. Kurátorem této reprezentativní výstavy, která byla navržená londýnským studiem Pernilla Ohrsted, je Rob Gregory z Architektonického centra v Bristolu. Jejím cílem je pomocí 3D modelů představit výjimečné, dosud nerealizované architektonické projekty a vize směřování světové architektury.
Petr Hájek architekti zde prezentují projekt Krkonošského centra environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí, výrazný příklad konceptuální a kontextuální architektury, kde výsledná budova je hybridem mezi krajinou a domem, modelem okolních hor. Na druhé straně ateliér Šépka architekti zastupuje rezidenční architekturu se svým vizionářským projektem Dům-zahrada, spojujícím obytný prostor se zahradou v jeden celek. Příkladem citlivého přístupu k restaurování v rámci historického centra je pak Spolkový dům Slavonice, který již získal cenu pro mladé architekty v roce 2009, z ateliéru Opočenský-Valouch architekti. Česká architektura se tak ocitá bok po boku ambiciózních projektů jako je nové muzeum v UNESCEM chráněné Tróji od tureckého studia Yalin Mimarlik Architects či prototypu plovoucí školy pro Lagos od NLE z Nigérie.
Petr Hájek architekti: Krkonošské centrum Vrchlabí
Součástí výstavy je i 3D tiskárna agentury 3Dpeasy, která architektům, studentům a designerům z celého světa poskytne unikátní příležitost výroby 3D modelů jejich návrhů. Výzva a bližší informace k přihlášení projektů na http://backoftheenvelope.britishcouncil.org
SETKÁNÍ S ARCHITEKTY: OPOČENSKÝ VALOUCH ARCHITEKTI, 11. 6. 2013
Architekt Jiří Opočenský byl jedním z osmi architektů, kteří dostanou v rámci doprovodné akce Setkání s architekty příležitost představit svůj ateliér a projekt Spolkového domu ve Slavonicích.
tisková zpráva
Petr Tak to záleží na samotném prodejci a výrobci oken, jaké bude mít stanovené dodací lhůty. Protože jemu dodá skla…
Tu technickou pomoc při zakládání první řady je fakt skvělá možnost využít. Ono to zase nestojí nijak moc a není…
Heluz je v podstatě dost populární značka výrobce stavebního materiálu v Česku, hlavně jsou známí svými dobrými izolačními vlastnostmi. Úplně…
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…