Administrativně obchodní centrum H-park Brno Heršpice

Administrativně obchodní centrum H-park Brno Heršpice

(21. 11. 2012) V Brně začala po roce zpoždění výstavba H-parku. Autorem projektu je atelier Architekti 4a, hlavním architektem projektu je Jan Schindler, architekty Robert Damec a Dana Sedláčková (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Administrativně obchodní centrum H-park Brno Heršpice

V Brně začala po roce zpoždění výstavba H-parku. Autorem projektu je atelier Architekti 4a, hlavním architektem projektu je Jan Schindler, architekty Robert Damec a Dana Sedláčková (doplněno Stavbaweb).(ČTK) - V Brně začala po roce zpoždění výstavba jednoho z největších developerských projektů v regionu, takzvaného H-parku. Bude stát v atraktivní lokalitě poblíž centra města v Heršpické ulici, kde roste například mrakodrap AZ Tower. Společnost Raiffeisen Leasing Real Estate do projektu investuje 200 milionů korun. ČTK to řekl Hynek Stupák z Raiffeisen Leasing Real Estate.

Podle něj firma už pronajala zhruba polovinu prostor. Projekt o rozloze 8000 metrů čtverečních nabídne mix obchodních, kancelářských a skladovacích ploch. Firma je bude pronajímat. Stavbu chce mít hotovou příští rok v dubnu.

H-park bude kromě AZ Toweru konkurovat například společnosti CTP Invest, která firmám ve stejné lokalitě volné prostory také nabízí. Raiffeisen Leasing Real Estate nakonec staví pouze menší část svého původního záměru. Pro další fáze má územní rozhodnutí na kancelářské prostory.

Většinu průmyslových i kancelářských prostor v Brně nabízí firmám developer CTP Invest. Odborníci předpokládají, že příchod nového investora přinese na trh oživení.

"Brněnský trh má v rámci České republiky unikátní pozici. Poptávka po pronájmu komerčních nemovitostí je zde dlouhodobě vysoká," uvedl Jiří Kristek ze společnosti Cushman & Wakefield.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz