Administrativní park IQ Ostrava / Tieto Towers

Administrativní park IQ Ostrava / Tieto Towers

(5. 3. 2012) Výstavba dvou věží Tieto Towers administrativního parku IQ Ostrava úspěšně pokračuje. Koncem února bylo u obou věží dosaženo konečné výšky (53,2 m a 42 m). Pro srovnání – nejvyšší budovou Ostravy je Nová radnice, ta je vysoká 85,6 m.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Administrativní park IQ Ostrava / Tieto Towers

Výstavba dvou věží Tieto Towers administrativního parku IQ Ostrava úspěšně pokračuje. Koncem února bylo u obou věží dosaženo konečné výšky (53,2 m a 42 m). Pro srovnání – nejvyšší budovou Ostravy je Nová radnice, ta je vysoká 85,6 m.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht (doplněno Stavbaweb).

Tieto Towers Tieto Towers

16 000 m2 z celkových 22 000 m2 plochy si pronajala společnost Tieto, lídr v oblasti informačních technologií a inženýrských služeb v Evropě, která bude v administrativním centru zaměstnávat na 1 550 svých zaměstnanců.

„Věříme, že moderní, flexibilní a účelné kanceláře Tieto Towers pomohou většímu komfortu našich zaměstnanců. Naše společnost si od nového reprezentativního sídla slibuje také podporu stávajících obchodních aktivit a jejich expanzi, stejně jako nábor dalších zaměstnanců“, uvedl Petr Lukašík, ředitel společnosti Tieto.
Tieto Towers
Budovy Tieto Towers v IQ parku Ostrava budou mít statut tzv. zelené budovy. Jsou certifikovány systémem BREEAM, což představuje 30procentní úspory energií pro jejich nájemce. IQ Ostrava Office park se tak řadí mezi první budovy v moravskoslezské metropoli, které získaly tento certifikát.

Pro zaměstnance a širokou veřejnost bude v budovách Tieto Towers v IQ Ostrava Office Parku otevřena také restaurace, fitness centrum a několik obchodních jednotek.

Zajímavosti o stavbě:
• 3 000 m3 betonu použitého na stavbě
• 2 500 kg oceli a téměř 100 000 m2 bednění a podpěr
• v průměru 150 lidí pracujících každý den na stavbě
tisková zpráva

Související články:

Tieto Towers

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz