Administrativní park IQ Ostrava / Tieto Towers

Administrativní park IQ Ostrava / Tieto Towers

(5. 3. 2012) Výstavba dvou věží Tieto Towers administrativního parku IQ Ostrava úspěšně pokračuje. Koncem února bylo u obou věží dosaženo konečné výšky (53,2 m a 42 m). Pro srovnání – nejvyšší budovou Ostravy je Nová radnice, ta je vysoká 85,6 m.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Administrativní park IQ Ostrava / Tieto Towers

Výstavba dvou věží Tieto Towers administrativního parku IQ Ostrava úspěšně pokračuje. Koncem února bylo u obou věží dosaženo konečné výšky (53,2 m a 42 m). Pro srovnání – nejvyšší budovou Ostravy je Nová radnice, ta je vysoká 85,6 m.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht (doplněno Stavbaweb).

Tieto Towers Tieto Towers

16 000 m2 z celkových 22 000 m2 plochy si pronajala společnost Tieto, lídr v oblasti informačních technologií a inženýrských služeb v Evropě, která bude v administrativním centru zaměstnávat na 1 550 svých zaměstnanců.

„Věříme, že moderní, flexibilní a účelné kanceláře Tieto Towers pomohou většímu komfortu našich zaměstnanců. Naše společnost si od nového reprezentativního sídla slibuje také podporu stávajících obchodních aktivit a jejich expanzi, stejně jako nábor dalších zaměstnanců“, uvedl Petr Lukašík, ředitel společnosti Tieto.
Tieto Towers
Budovy Tieto Towers v IQ parku Ostrava budou mít statut tzv. zelené budovy. Jsou certifikovány systémem BREEAM, což představuje 30procentní úspory energií pro jejich nájemce. IQ Ostrava Office park se tak řadí mezi první budovy v moravskoslezské metropoli, které získaly tento certifikát.

Pro zaměstnance a širokou veřejnost bude v budovách Tieto Towers v IQ Ostrava Office Parku otevřena také restaurace, fitness centrum a několik obchodních jednotek.

Zajímavosti o stavbě:
• 3 000 m3 betonu použitého na stavbě
• 2 500 kg oceli a téměř 100 000 m2 bednění a podpěr
• v průměru 150 lidí pracujících každý den na stavbě
tisková zpráva

Související články:

Tieto Towers

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz