Aero centrum v Mošnově

Aero centrum v Mošnově

(13. 7. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Aero centrum v Mošnově

V blízkosti letiště Leoše Janáčka jsme přijali zadání navrhnout administrativní budovu s halou pro výcvik pilotů helikoptér. Administrativní budova obsahuje firemní kanceláře a jim přidružené funkce i technické zkušebny, dále také veškeré zázemí pro komplexní podporu leteckých aktivit. V případě růstu společnosti se nabízí možnost přístavby, která by mohla pojmout ubytovací kapacity a další provozy jako je například kavárna.

Jedná se o dvě kvádrovité hmoty: tmavá těžká kostka trenažérových hal kontrastuje s odlehčenou podlouhlou administrativní částí, která se jakoby vznáší nad terénem a navazuje na kontext letiště a aviatiky obecně. Prosklený parter obsahující reprezentační vstupní prostory stavbu odlehčuje a nadnáší hlavní objem. Kontext místa a funkce objektu se zde propisuje i do nosné konstrukce, kterou tvoří co nejsubtilnější ocelové nosníky, obalené lehkou tepelně izolační slupkou z plechových sendvičových panelů. Administrativní část je ještě zvýrazněna třpytivým hávem z tahokovu, který celý objem sjednotí a vytvoří příjemný stín nejen v letním slunečném počasí.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Stavebník: Aero Invest
Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o. - Kamil Mrva, Václav Kocián; polupráce Jaroslav Holub, Jan Vontroba
Statika: Tomáš Šenovský
Dodavatel: Sizo s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz