Ateliér Klánovice

Ateliér Klánovice

(26. 5. 2017) Pavel Horák / Prodesi

   
 
 
 
 

Ateliér Klánovice

Zadáním investora bylo vytvořit na pozemku menší stavbu - ateliér v sousedství stávajícího objektu. Nejen stávající dům, ale i vysoké borovice, které dotváří lesní charakter pozemku, nás ovlivňovaly při uvažování nad umístěním nové stavby. Investor již od začátku kladl důraz na maximální zachování stromů, jejich kořenů a celého okolí. Snažili jsme se proto ateliér situovat tak, abychom ho nenásilně na místo mezi stromy vložili, jakoby tam stál již dříve. Jeden ze stromů jsme dokonce nechali prorůstat terasou.
K návrhu jsme od začátku přistupovali velice citlivě s důrazem na design a každý detail. Tomu odpovídá jak řešení hmoty objektu, dřevěných fasád, oken s bezrámovým zasklením, tak realizace celého interiéru na míru.
Většina interiérových prvků je vyrobena ze stejného materiálu, ze kterého je postavena nosná konstrukce domu – smrkové masivní dřevěné panely. Nosné stěny se tak krásně prolínají s vestavěnými prvky nábytku a tvoří jeden celek. Všechny kusy nábytku stejně jako stěny v interiéru jsou opatřeny běleným nátěrem a v jemných tónech se volilo i zařízení solitérním nábytkem a doplňky.
Autorská zpráva

Foto: Lila Németh

Autor: Ing. arch. Pavel Horák; spolupráce Ing. arch. Michal Kotlas
Autor interiéru: Ing. arch. Hana Viskupičová
Projektant: Jan Švarc
Realizace: Domesi, s.r.o.
Užitná plocha: 78 m2 + 25 m2 terasa
Stavební technologie: masivní dřevěné panely CLT
Střecha: ocelový plech - matový lakovaný
Okna: bezfalcová okna BLOCK; bezrámová zasklení NOFRAME; posuvná bezrámová okna RAND panorama
Podlahy: ateliér – velkoformátová dlažba, galerie – dřevěná dubová
Vytápění: krbová kamna

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz