Ateliér Klánovice

Ateliér Klánovice

(26. 5. 2017) Pavel Horák / Prodesi

   
 
 
 
 

Ateliér Klánovice

Zadáním investora bylo vytvořit na pozemku menší stavbu - ateliér v sousedství stávajícího objektu. Nejen stávající dům, ale i vysoké borovice, které dotváří lesní charakter pozemku, nás ovlivňovaly při uvažování nad umístěním nové stavby. Investor již od začátku kladl důraz na maximální zachování stromů, jejich kořenů a celého okolí. Snažili jsme se proto ateliér situovat tak, abychom ho nenásilně na místo mezi stromy vložili, jakoby tam stál již dříve. Jeden ze stromů jsme dokonce nechali prorůstat terasou.
K návrhu jsme od začátku přistupovali velice citlivě s důrazem na design a každý detail. Tomu odpovídá jak řešení hmoty objektu, dřevěných fasád, oken s bezrámovým zasklením, tak realizace celého interiéru na míru.
Většina interiérových prvků je vyrobena ze stejného materiálu, ze kterého je postavena nosná konstrukce domu – smrkové masivní dřevěné panely. Nosné stěny se tak krásně prolínají s vestavěnými prvky nábytku a tvoří jeden celek. Všechny kusy nábytku stejně jako stěny v interiéru jsou opatřeny běleným nátěrem a v jemných tónech se volilo i zařízení solitérním nábytkem a doplňky.
Autorská zpráva

Foto: Lila Németh

Autor: Ing. arch. Pavel Horák; spolupráce Ing. arch. Michal Kotlas
Autor interiéru: Ing. arch. Hana Viskupičová
Projektant: Jan Švarc
Realizace: Domesi, s.r.o.
Užitná plocha: 78 m2 + 25 m2 terasa
Stavební technologie: masivní dřevěné panely CLT
Střecha: ocelový plech - matový lakovaný
Okna: bezfalcová okna BLOCK; bezrámová zasklení NOFRAME; posuvná bezrámová okna RAND panorama
Podlahy: ateliér – velkoformátová dlažba, galerie – dřevěná dubová
Vytápění: krbová kamna

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz