Atmosféru Bioparku Kladno umocňují designová svítidla

Atmosféru Bioparku Kladno umocňují designová svítidla

(10. 11. 2023) Jednou z výhod Bioparku je moderní a netradiční osvětlení.

   
 
 
 
 

Atmosféru Bioparku Kladno umocňují designová svítidla

Návštěvníkům Biopark Kladno by Veolia zpříjemňují pobyt v nádherném přírodním prostředí designová svítidla Thor Bollard od značky Thorn.

„Ze spolupráce na nedávno dokončeném projektu Středočeských vodáren v Kladně mám velkou radost,“ říká Jan Vacek, generální ředitel české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group. „Naše designová svítidla Thor Bollard od značky Thorn svým vzhledem dokonale zapadají do přírodního prostředí Bioparku Kladno a soulad s životním prostředím dokazují také svou úspornou technologií LED, která oproti starším technologiím ušetří cca 70 % elektrické energie.“

V bývalém areálu kasáren v Kladně vybudovala společnost Středočeské vodárny jedinečný Biopark Kladno, jehož cílem je poskytnout obyvatelům města hodnotný přírodní prostor, který bude sloužit odpočinku a současně bude interaktivní a zábavnou formou seznamovat návštěvníky s významem vody a jejím koloběhem v přírodě a ekosystémech. Informační tabule nabízejí zajímavé informace také o rozmanitosti rostlinné a živočišné říše a jejími přínosy pro naši krajinu. Dalším zdrojem cenných poznatků o přírodě, která návštěvníky parku obklopuje, je mobilní aplikace Biopark Kladno by Veolia.

Na principu dokonalého spojení vyspělé technologie s okolním prostředím jsou založena také designová svítidla Thor Bollard od značky Thorn, která byla architekty citlivě zakomponována do rozlehlého areálu s jezírkem s rákosím a vodní faunou, ale také s dětským hřištěm a vyhlídkovou věží. Elegantní patníková svítidla Thor Bollard jsou odolná vůči vandalství a jejich vysoce výkonný optický systém nabízí příjemné světlo při mimořádně nízké spotřebě elektrické energie.

Pro Biopark Kladno zvolili architekti svítidla osazená diodami LED s teplotou chromatičnosti 3000 K, jejichž teple bílé a příjemné světlo se přibližuje k vyzařování klasické žárovky (2700 K), a přirozeně tak zapadá do okolního přírodního prostředí. Diody LED jsou v současnosti nejhospodárnějším zdrojem světla a ve svítidlech značky Thorn přispívají k udržitelnosti také svou dlouhou životností až 25 let.

Vysoké, štíhlé provedení svítidla Thor Bollard se v odpočinkovém a vzdělávacím areálu Biopark Kladno střídá s nízkou, širokou variantou a vytváří stylové osvětlení podél dlážděných chodníků i vedlejších cest. Hlavní plochy parku tvoří louky a trávníky doplněné okrasnými travinami, mokřadem a záhonem, na němž budou v sezoně dozrávat i jedlé plody, například borůvky. Ekologicky osvětlená naučná stezka vede návštěvníky parkem jako symbolická řeka jednotlivými ekosystémy s důrazem na vodu. Biopark Kladno je veřejně přístupný od druhé poloviny října 2023, a to každý den. Na noc je z bezpečnostních důvodů uzavírán.


Tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz