Autobusový terminál Strakonice

Autobusový terminál Strakonice

ulice Dopravní a Textiláků, Strakonice

(30. 4. 2021) FACT

   
 
 
 
 

Autobusový terminál Strakonice

Mottem řešení byl návrh moderního městského prostoru s preferencí bezpečného pohybu pěších. Umístění nového terminálu reaguje na požadavek vytvořit dopravní uzel s úzkou vazbou autobusového a železničního nádraží.

 
Území je limitováno především omezeným prostorem daným zástavbou obchodního domu Billa a budovou nádraží ČD. Průjezdná komunikace před nádražím byla zrušena, vytvořili jsme dva zálivy s oddělením autobusové a individuální dopravy. Cestující se pohybují v bezpečném prostoru mezi zálivy včetně malého rozptylového náměstí se zelení. Rozdělení těchto zálivů potvrzuje nový terminál, umístěný kolmo k obchodnímu domu v těsné návaznosti na budovu nádraží. Vznikl tak uzavřený veřejný prostor s klidovým režimem pro chodce a cestující.

Terminál zakládá charakteristický prvek pro území vymezené ulicemi Dopravní a Textiláků. Jeho řešení bylo pojato jako jednolitá hmota zastřešení, usazená do vymezeného prostoru. Zastřešení zakrývá nástupiště autobusového nádraží, pěší pás pro chodce vedoucí do podchodu k nástupištím ČD, a zakrývá také prostor předjezdu K+R s manipulačním prostorem pro výstup a nástup cestujících. Pohyb cestujících je kompletně bezbariérový.

Autorská zpráva

Autoři: Vladimír Krajíc, Martin Křenek; spolupráce Ing. Luděk Němec/statika, Ing. František Stráský/doprava

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

30. 4. 2021 15:08:05. Re: Autobusový terminál Strakonice. arch
30. 4. 2021 19:25:45. Re: Re: Autobusový terminál Strakonice. Jitka
2. 5. 2021 15:13:13. Re: Re: Re: Autobusový terminál Strakonice. arch

 
 
 
 

30. 4. 2021 15:08:05. Re: Autobusový terminál Strakonice. arch

  Kolik tam je proboha tech stani? Jak casto tam je 10 autobusu najednou? Takhle velka nadrazi jsou na londynskych letistich... To je v malych ceskych mestech nejaka rozsirena posedlost obrovskymi autobusaky...

30. 4. 2021 19:25:45. Re: Re: Autobusový terminál Strakonice. Jitka

  Každý pracovní den jsou časy, kdy se sjíždějí a rozjíždějí linky do všech směrů v širokém okolí. Ve stejnou dobu musíte dostat dospělé do práce a děti do škol a pak zase domů. Příměstská doprava je něco úplně jiného než MHD, která jezdí každou chvíli. Tady holt je několikrát za den plno a pak dlouho nic.
Mě by spíš zajímalo, jakou radost mají řidiči z toho, že musí z těch stání couvat. Jak řeší bezpečnost?

2. 5. 2021 15:13:13. Re: Re: Re: Autobusový terminál Strakonice. arch

  Mate pravdu, ze linek tam jezdi celkem dost. http://portal.idos.cz/Search.aspx?c=7&mi=2&textSearch=380 ale kdyz se clovek podiva na ty jizdni rady, tak ani ve spicce tam tech autobusu najednou tolik neni. Opravdu pochybuji, ze tam nekdy nekdo videl vic jak 4 busy najednou...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz