Benthem Crouwel Architects: Wilo

Benthem Crouwel Architects: Wilo

(12. 4. 2013) Nové sídlo firmy Wilo v polderu Westzaner, Holandsko

 
 
 
 

Benthem Crouwel Architects: Wilo

Nové sídlo firmy Wilo v polderu Westzaner, Holandsko


Architekt: Benthem Crouwel Architects
Místo: Zaanstad, Severní Holandsko, Nizozemí
Area: 1300 m2
Realizace: 2009
Foto: Jannes Linders

Návrh budovy je inspirován hlavní činností nizozemské firmy Wilo – výrobou vodních čerpadel. Výsledkem je objekt tubulárního objemu zabalený do fasády ze svářeného hliníku, který upoutá velkolepou konzolou vypínající se nad vodou. Stavba je jednou z prvních v nově zakládaném business parku Hoogtij v polderu Westzaner.

Koncová průčelí jsou navržena jako reprezentativní – na jedné straně k vstupnímu nádvoří, na druhé straně k vodě – a jsou maximálně transparentní. V kontrastu k tomu jsou boční fasády uzavřené a chrání pracoviště před hlukem z dopravy na hlavní třídě Westzanerweg. Tvar a materiály dodávají budově vysokou dynamiku, kterou na sebe firma upozorňuje kolemjedoucí motoristy.
Plášť je vyroben z lehkého profilovaného ocelového plechu. Pro plné využití výhod betonu, který brání rychlému oteplování a přehřívání interiéru, jsou rýhy v ocelovém plechu částečně vyplněny betonem. Dvě trubky, protažené betonem v každé drážce střechy, zajišťují chlazení, a je-li to nutné i topení, kromě hlavního topení v podlaze. Pro dosažení odpovídající akumulační schopnosti plně betonové střechy byla použita speciální betonová směs s parafínovými zrny, která způsobí, že přebytek tepla se uloží, aniž je ovlivněna teplota materiálu. Svrchní povrch plechu je perforován a opatřen akustickou izolací. Výsledkem je lehká střecha s akumulačním výkonem betonu a dobrými akustickými vlastnostmi.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz