Bezkontaktní ovládání pisoárů

Bezkontaktní ovládání pisoárů

(9. 10. 2020) Společnost Viega nabízí hned dvě různé bezkontaktní technologie

   
 
 
 
 

Bezkontaktní ovládání pisoárů

Aby pisoáry ve veřejných sanitárních prostorách zajišťovaly tu nejvyšší úroveň hygieny provozovatelům i uživatelům, měly by splachovat bezkontaktně. Společnost Viega nabízí hned dvě různé bezkontaktní technologie, které poskytují nejen vysokou úroveň hygieny a velkou designovou kreativitu, ale také zabezpečení proti vandalům, individuálně nastavitelné způsoby splachování a velmi snadnou údržbu. Jedná se o zcela skryté spouštění splachování a variantu řízenou pomocí infračervené techniky.

Skryté spouštění splachování
U skrytého spouštění splachování není na stěně umístěné žádné tlačítko nebo ovládací deska. Vše řídí senzor umístěný uvnitř sifonu pisoáru. Ten, jakmile zaznamená náhlý proud tekutiny a změnu teploty, spouští automaticky splachovací proces. Jedná se o skrytou a spolehlivě fungující technologii, která nabízí jak optimální hygienu, tak snadné čištění a maximální zabezpečení před vandaly.

Vedle hygieny je dalším důležitým aspektem pro provozovatele veřejných sanitárních prostor praktičnost. I zde skryté splachování od společnosti Viega boduje, protože lze vybírat ze tří možností splachovacího množství vody. K dispozici je úsporná varianta spláchnutí jedním litrem, komfortní spláchnutí třemi litry vody a dynamická varianta, která automaticky rozpozná časté intervaly použití, na základě čehož sníží množství splachovací vody ze tří na jeden litr. K častým intervalům použití dochází například v poločase fotbalového utkání nebo při koncertní přestávce. Četnost splachování je pak také omezena na jedno spuštění za minutu. V závislosti na zvoleném programu se po 24 hodinách navíc provede ještě jedno automatické hygienické spláchnutí.

Praktická diagnostická funkce rovněž umí rozpoznat chybu a adekvátně reagovat. Při ucpání sifonu se splachování zablokuje nebo při příliš nízké hladině vody v sifonu se naopak automaticky spustí spláchnutí i mimo zvolený režim.

Systém skrytého spouštění splachování je k dispozici jako vybavovací sada k podomítkovým pisoárovým prvkům Viega Prevista Dry.

Infračervená technologie splachování
I u této varianty se spouští splachování bezkontaktně a hygienicky, a to díky infračervenému senzoru v ovládací desce umístěné na zdi nad pisoárem. Impulsem pro spláchnutí je situace, kdy se osoba zdržuje minimálně osm sekund v oblasti snímání infračerveného senzoru. Snímací oblast, množství splachovací vody a četnost splachování lze variabilně nastavit podle očekávaného použití a individuálních požadavků.

Občas může nastat situace, kdy dojde k přerušení používání pisoárů. Typickým příkladem jsou školy či hotely a obecně budovy s nepravidelným provozem. Výzvou pak bývá udržení kvality pitné vody v rozvodech kvůli stagnaci a tvorbě choroboplodných zárodků. Pro tyto případy je infračervený systém splachování vybaven hygienickou funkcí. Pomocí ní lze zcela jednoduše naprogramovat cílené splachování v určených časových intervalech, systém pak splachování provádí automaticky podle navoleného harmonogramu.

Infračervená technika se společně s prvkem pro pisoáry Prevista Dry zabudovává do stěny. Viditelná je pouze ovládací deska v několika různých designech. Ovládací deska Visign for More 200 IR, je k dispozici v provedení z mořeného dubového dřeva, nerezu, dále pak z bílého nebo černého skla případně v různých plastových variantách. Perfektně se hodí do jakéhokoli stylu zařízení sanitárních prostor a tvoří společně s ovládací deskou pro toalety Visign for More 200 základ pro dokonale sladěné koncepty interiérového designu ve veřejných prostorách.


komerční prezentace

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz