Bytový dům a DEPO

Bytový dům a DEPO

nároží ulic Komunardů a Přístavní, Praha Holešovice

(21. 5. 2021) Stanislav Fiala

   
 
 
 
 

Bytový dům a DEPO

Nově otevřený Design Port (DEPO) v pražských Holešovicích představí to nejlepší ze soudobé designové tvorby. Interiéru nového přístavu designu dala podobu Ivanka Kowalski. DEPO bude sloužit také jako prostor pro setkávání zájemců o design a architekturu z řad profesionálů i veřejnosti.

 
Polyfunkční dům, v němž se DEPO nachází, vyrostl pod taktovkou architekta Stanislava Fialy. Budova vyrostla na místě dvou činžovních domů, které byly strženy kvůli narušené statice po povodních v roce 2002. Novostavba pracuje s industriálním odkazem Holešovic, navíc byla obohacena zelení na terasách a balkonech. Popínavé rostliny porostou také ocelové sloupy a betonové pilíře.
 
První dvě podlaží propojuje schodiště, prorůstající skrz skleněnou fasádu až do zahrady vnitrobloku. Přirozeně tak vzniká pokračování výstavního prostoru s veřejným charakterem. Od třetího podlaží dům slouží k bydlení. Vzhledem k umístění na rušné ulici i s ohledem na charakter čtvrti zde architekt navrhl převážně menší byty vhodné pro mladší skupinu obyvatel.
 
Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
50.1041774
14.4499509
Bytový dům a DEPO

Bytový dům a DEPO
nároží ulic Komunardů a Přístavní
Praha Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

21. 5. 2021 23:20:50. Re: Bytový dům a DEPO. snep

24. 5. 2021 16:33:12. Re: Bytový dům a DEPO. BlueBoss

 
 
 
 

21. 5. 2021 23:20:50. Re: Bytový dům a DEPO. snep

  Pod článkem je uveden rok Dokončení 2921 :-))) netušil jsem, jak ten čas letí a jsme o 900 let napřed.

24. 5. 2021 16:33:12. Re: Bytový dům a DEPO. BlueBoss

  Dům plný nápadů a vtipných detailů.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz