Bytový dům Casa Hollywood

Bytový dům Casa Hollywood

(4. 7. 2016) Novostavba napojená na stávající původní objekt divadla.

   
 
 
 
 

Bytový dům Casa Hollywood

I dnes ještě v člověku při pohledu na dům Casa Hollywood vyvstanou nostalgické pocity. Uvnitř již nepřipomíná dřívější doby, kdy bylo toto malé divadlo z 19. století s velkým jménem "Hollywood" výchozím bodem pro mnohé milovníky kultury. Později bylo využíváno po mnoho let jako kino. Začátkem nového tisíciletí pak padla opona naposledy.

Po uzavření slavného kina se autorovi projektu podařilo zrealizovat ambiciózní vizi. Dům Casa Hollywood byl zrekonstruován a přestavěn při zachování jeho historického rázu. Tam, kde byly dříve jeviště, hlediště a zkušebny, jsou dnes obchody a byty. Skutečnou atrakcí je ale od roku 2014 novostavba napojená přímo na stávající původní objekt. Nová budova s ​​výraznými, nepravidelnými tvary oken se stala novým ústředním bodem historického centra Turína. Motto autora projektu znělo - propojit neobvyklou architekturu s technickými inovacemi a vytvořit kulturně-architektonickou přidanou hodnotu pro okolí.

Architekti měli pro severní fasádu jasnou představu: Pavučina, která obklopuje budovou. Vytvořili fasádu jako mix otevřených a uzavřených oblastí, které se skládají z nepravidelných prvků různých tvarů a rozměrů. Hned od začátku byli architekti rozhodnuti použít pro tuto náročnou a individuální fasádu titanzinek. Obrátili se na společnost RHEINZINK a informovali se o možnostech ztvárnění fasády z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí, trvanlivosti, nízkých nároků na údržbu a estetiky. Ačkoliv je již tento rozhovor přesvědčil, nechali si zhotovit cca 4 m široký vzor fasády, na kterém si mohli otestovat nepravidelné tvary a okna. Jejich názor, že tento materiál představuje správnou volbu, se jasně potvrdil.

Zatímco severní fasáda byla z velké části ponechána uzavřená, jižní fasáda má velmi odlišný ráz: je definována velkoplošným dvojitým zasklením, které zajišťuje plné denní světlo v interiérech, současně zabraňuje hluku a zajišťuje nižší zahřívání místností. V kombinaci se efektivně izolovanou severní fasádou, řízeným větracím systémem s rekuperací tepla, solárním zařízením pro přípravu teplé vody a využitím dešťové vody pro zelené terasy domu je spotřeba energie menší než 30 kWh/m2 za rok. Díky renovaci a přeměně bývalého kina, propracované fasádě z materiálu RHEINZINK a inovativní koncepci budovy se dům "Casa Hollywood" vhodně přizpůsobil požadavkům současnosti.

Dokončení 2014
Investor DE-GA S.p.A., Turín, Itálie
Architekt Arch. Luciano Pia, Arch. Silvio Ferrero, Arch. Giovanna Furbatto, Turín, Itálie
Klempířské práce s titanzinkem RHEINZINK Gigante Giovanni, Turín, Itálie
Technické údaje:
Fasáda: 1200 m2, 9 t, velkoformátové šablony
(nepravidelné formáty)
Materiál: RHEINZINK- prePATINA blaugrau

Text a foto: RHEINZINK

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

  Výrobci/dodavatelé

Na Valech 22

290 01 Poděbrady

Telefon +420 325 611 057

info@rheinzink.cz

http://www.rheinzink.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz