Bytový dům Kadetka

Bytový dům Kadetka

Božetěchova 13, Brno

(27. 6. 2016) Atelier RAW

   
 
 
 
 

Bytový dům Kadetka

Tři bytové domy jsou umístěny v zahradním prostředí, naproti nim se nachází královopolský park Kadetka, podle kterého byl pojmenován i tento projekt. K zadní části domů přiléhá kulturní centrum Semilasso. Občanská vybavenost, která obklopuje celý areál, je výhodou bydlení v této lokalitě stejně jako krátká vzdálenost do centra města.
Domy jsou neagresivní bílé kubusy, pod nimi jsou garáže s 68 parkovacími místy. Každý byt tak má k dispozici vlastní stání, balkon nebo terasu. Objekty nabízí veškeré varianty rozměrů bytů, od 1+kk až po 5+1 s terasou, které se nacházejí na střechách. Přízemní byty mají vlastní soukromé zahrádky. Komplex obklopují veřejné zahrady, které jsou bezpečné a uzpůsobené pro pohyb dětí. Komunikace, která prochází veřejnou zahradou, slouží pouze pro stěhování a není průjezdná. Bytový komplex je uzavřený v zahradě, ale zároveň využívá všech předností, které v současné době brněnská čtvrť Královo pole obyvatelům poskytuje.

Autorská zpráva
Foto: Ing. arch. Bořivoj Čapák


Místo: Božetěchova, Brno - Královo Pole
Investor: DOMOPLAN – Bytový dům Kadetka s.r.o.                                      
Autoři: Atelier RAW s.r.o. - doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, doc. Ing. arch. Ivan Wahla, spolupráce Ing. arch. Petr Mutina - Promed s.r.o.
Hlavní dodavatel stavby: Pozemní stavby Jihlava, spol. s r.o.
Počet bytů: 49
Zastavěná plocha: nadzemní část - 903,6 m2, podzemní část -2514,0 m2
Obestavěný prostor: 25 090,0 m3            

Na stránkách investora najdete vide rozhovor s architektem Tomášem Rusínem o projektu – ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.2272948
16.5955488
Bytový dům Kadetka

Bytový dům Kadetka
Božetěchova 13
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz