Bytový dům Kadetka

Bytový dům Kadetka

Božetěchova 13, Brno

(27. 6. 2016) Atelier RAW

   
 
 
 
 

Bytový dům Kadetka

Tři bytové domy jsou umístěny v zahradním prostředí, naproti nim se nachází královopolský park Kadetka, podle kterého byl pojmenován i tento projekt. K zadní části domů přiléhá kulturní centrum Semilasso. Občanská vybavenost, která obklopuje celý areál, je výhodou bydlení v této lokalitě stejně jako krátká vzdálenost do centra města.
Domy jsou neagresivní bílé kubusy, pod nimi jsou garáže s 68 parkovacími místy. Každý byt tak má k dispozici vlastní stání, balkon nebo terasu. Objekty nabízí veškeré varianty rozměrů bytů, od 1+kk až po 5+1 s terasou, které se nacházejí na střechách. Přízemní byty mají vlastní soukromé zahrádky. Komplex obklopují veřejné zahrady, které jsou bezpečné a uzpůsobené pro pohyb dětí. Komunikace, která prochází veřejnou zahradou, slouží pouze pro stěhování a není průjezdná. Bytový komplex je uzavřený v zahradě, ale zároveň využívá všech předností, které v současné době brněnská čtvrť Královo pole obyvatelům poskytuje.

Autorská zpráva
Foto: Ing. arch. Bořivoj Čapák


Místo: Božetěchova, Brno - Královo Pole
Investor: DOMOPLAN – Bytový dům Kadetka s.r.o.                                      
Autoři: Atelier RAW s.r.o. - doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, doc. Ing. arch. Ivan Wahla, spolupráce Ing. arch. Petr Mutina - Promed s.r.o.
Hlavní dodavatel stavby: Pozemní stavby Jihlava, spol. s r.o.
Počet bytů: 49
Zastavěná plocha: nadzemní část - 903,6 m2, podzemní část -2514,0 m2
Obestavěný prostor: 25 090,0 m3            

Na stránkách investora najdete vide rozhovor s architektem Tomášem Rusínem o projektu – ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.2272948
16.5955488
Bytový dům Kadetka

Bytový dům Kadetka
Božetěchova 13
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz