Bytový dům na nábřeží

Bytový dům na nábřeží

Uherské Hradiště

(23. 6. 2015) Ondřej Chybík, Michal Krištof

   
 
 
 
 

Bytový dům na nábřeží

Dům se nachází na rozhraní Uherského Hradiště a Starého Města, v několikaminutové pěší dostupnosti od městského centra, autobusového a vlakového nádraží. Areál je ze severní strany vymezen nábřežím řeky Moravy, fenoménem protínajícím celou moravskou zemi, z čehož však Uherské Hradiště dnes nijak významně netěží. Současná definice vztahu se dá nazvat „Městem u řeky”. Díky projektu polyfunkčního domu s důrazem na formování veřejného prostoru a jeho vztahu k Moravě se však z Hradiště stává poprvé „město na řece”.

Díky širokému profilu, který řeka Morava v lokalitě má, je i z parteru výborně viditelná další přírodní dominanta kraje, Buchlovské vrchy. Řešené území leží přesně na jejich pomyslné spojnici s historickým centrem. Z velkého počtu bytů je tedy možné sledovat střechy a věže města, na severozápadě ony významné vrcholy.
Vzhledem k severní orientaci nábřeží bylo zvoleno takové řešení, které po velkou část dne přivádí sluneční paprsky skrz objemy domů až na hranu hráze, čímž se prodlužuje užitnost veřejného prostoru od prvních jarních měsíců až do posledních podzimních dní. Slunce domy protíná v rafinovaných průhledech po celý den, na večer zapadá nad hladinou řeky, v níž se zrcadlí.

Autorská zpráva

 

Program: 31 bytů, komerční prostory, nábřeží
Rozloha: 3 500 m2
Stupeň: dokumentace pro územní řízení
Tým: Ondřej Chybík, Michal Krištof, Martin Holý, Martin Kopecký, Matěj Štrba, Jitka Šťastná
http://www.chybik-kristof.com/cs/portfolio-item/bytovy-dum-na-nabrezi/

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
49.0597969
17.4958501
Bytový dům na nábřeží

Bytový dům na nábřeží
Uherské Hradiště

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 6. 2015 12:46:26. Re: Bytový dům na nábřeží. Jitka

 
 
 
 

24. 6. 2015 12:46:26. Re: Bytový dům na nábřeží. Jitka

  Spousta koncepčních vrstev, které odůvodňují umístění staveb, ale ani jediná, která by odůvodňovala výšku!
Co s domy, ze kterých byl dosud výhled na řeku? Směrem k vodě by měla zástavba spíš klesat a zdůrazňovat původní terén, a ne ho svou výškou popírat. Že by platilo "Pozemky jsou drahé, za výhled se platí, tak co je developerovi do ostatních" ??? Má město územní plán s výškovou regulací?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz