Bytový dům TALO Kavalírka

Bytový dům TALO Kavalírka

ulice Pod Kavalírkou, Praha 5

(17. 9. 2018) Free Architects

   
 
 
 
 

Bytový dům TALO Kavalírka

Dům stojí v blokové zástavbě z 19. století – Praha 5 tak získala další developerský projekt s novými byty. Zaujme skandinávským designem, množstvím balkonů a lodžií. Vnitroblok zpříjemňují předzahrádky a upravená zeleň.
Projekt citlivě doplnil proluku na místě bývalé sodovkárny a využívá prvky, které odpovídají požadavkům na současné bydlení, zároveň respektuje původní vzhled lokality. Vytváří čtyři samostatné sekce propojené podzemní garáží s technologií parkovacích zakladačů. Do ulice Pod Kavalírkou směřují balkony a lodžie, do dvora jsou orientovány dvouúrovňové lofty s industriálními okny a s balkonem, z něhož lze sejít vřetenovým designovým schodištěm na předzahrádku.
Vnitroblok získal upravené předzahrádky, kde se střídají zatravněné i zpevněné plochy. Skandinávský design domu se nese ve světlých odstínech materiálů, které kontrastují s antracitovými zámečnickými prvky. Na uliční fasádě mají rezidenti možnost využít venkovní textilní rolety, jež dotvoří celkový barevný vjem domu. Společně se zelení pěstovanou na balkonech vznikne jedinečný vzhled stavby. 
Stavba má také unikátní systém parkovacích zakladačů. Systém Parklift efektivně umístí až 82 vozidel, takže zajistí dostatečné množství parkovacích stání pro rezidenty bez nutnosti vytvářet další suterénní podlaží.

Tisková zpráva

TALO Kavalírka soutěží o titul STAVBA ROKU 2018. Hlasovat pro tento projekt můžete během září na www.stavbaroku.cz.

Autor: Free Architects – Vilém Klvaňa, Karolína Záluská, Petr Záluský, Vojtěch Žižka
Projektant: NĚMEC POLÁK, spol. s r.o.
Dodavatel: Hinton, a.s.
Investor: YIT Stavo s. r. o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.0690472
14.3730409
Bytový dům TALO Kavalírka

Bytový dům TALO Kavalírka
ulice Pod Kavalírkou
Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz