Cenu za studentský design dostal Jindřich Vodička za svítidlo

Cenu za studentský design dostal Jindřich Vodička za svítidlo

(12. 11. 2010) Praha 11. listopadu (ČTK) - Národní cenu za studentský design 2010 dostal Jindřich Vodička z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Porotu zaujal interaktivním svítidlem Tvor, který v interiéru vyhledává temná místa a osvětluje je. Porota letos nominovala celkem 39 studentů, z nichž pět získalo ocenění Excelentní studentský design a 12 cenu Dobrý studentský design. Studenty a jejich projekty představili zástupci organizace Design Cabinet CZ.
Všechny oceněné a nominované výrobky a návrhy jsou vystaveny na expozici Nový (z)boží 2010 v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí a na proskleném pódiu obchodního domu DBK v Praze 4.

 
 
 
 

Cenu za studentský design dostal Jindřich Vodička za svítidlo

Praha 11. listopadu (ČTK) - Národní cenu za studentský design 2010 dostal Jindřich Vodička z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Porotu zaujal interaktivním svítidlem Tvor, který v interiéru vyhledává temná místa a osvětluje je. Porota letos nominovala celkem 39 studentů, z nichž pět získalo ocenění Excelentní studentský design a 12 cenu Dobrý studentský design. Studenty a jejich projekty představili zástupci organizace Design Cabinet CZ.
Všechny oceněné a nominované výrobky a návrhy jsou vystaveny na expozici Nový (z)boží 2010 v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí a na proskleném pódiu obchodního domu DBK v Praze 4.

Oceněná lampa vypadá trochu jako světelný robot na kolečkách. "Ztvárnění jeho vnější formy včetně pohybových a akustických kvalit přináší svěží zosobnění přívětivého společníka," napsala k vítěznému projektu porota.

Vodička obdrží 20 000 korun od Nadačního fondu JUDr. Martina Růžičky a řadu dalších odměn, například botasky, které byly loni oceněny jako nejlepší designový studentský projekt. Cenu si loni za moderní design bot pro firmu Botas odnesli Jakub Korouš a Jan Kloss z Vysoké školy uměleckoprůmyslové.

Všech pět cen za Excelentní studentský design si dnes odnesli studenti z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Například Lucie Smyslová byla oceněna za originální barovou sestavu Trijo. Navrhla bílé efektní barové stolečky se sloupkem zelené trávy uprostřed - strávník rychlého občerstvení tak u jejího stolku může v klidu pojíst s pohledem do trávy.

Lukáš Opekar si cenu odnesl za design brožur o negramotnosti, Adam Kühnel za projekt dámských horolezeckých bund Mascotte, Vít Fendrych za návrh vodní elektrárny Fin Energy ve tvaru rybí ploutve a Tereza Volná za sadu přístrojů pro rehabilitaci a fyzioterapii nazvanou 'cu.re'.

Ústecká vysoká škola bodovala i v kategorii Dobrý studentský design. Cenu si odnesl například Tomáš Bém za návrh futuristické kavárny na vodě nebo Hana Jindrová za multifunkční křeslo pro seniory. Cenu dostala také Andrea Benešová z Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni za návrh nemocničního lůžka či Petr Jiruše ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě za interiérové svítidlo Dalmatin.

Oceněn byl také Jan Škola z fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za návrh nápojového skla Komiks, které je inspirované tvarem komiksových bublin.

Všechny oceněné a nominované výrobky a návrhy jsou vystaveny na expozici Nový (z)boží 2010 v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí a na proskleném pódiu obchodního domu DBK v Praze 4.

Do soutěže se letos přihlásilo 189 studentů se 170 pracemi z 19 středních odborných škol a vyšších odborných škol a z deseti univerzit a vysokých škol. Studenti předkládali k hodnocení prototypy, modely, doprovodné plakáty a portfolia.

Národní cenu za studentský design vyhlásil poprvé předloni Design Cabinet CZ. Navazuje na soutěže, které organizovalo od roku 1991 do roku 2007 státem podporované Design centrum.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 2. 2020 11:04:39

Re: Re: Pankrác.

Je nyní 6141.

18. 2. 2020 22:08:26

Re: Žaloba ombudsmanky kvůli Šantovce Tower

Druhá největší městská památková rezervace Olomouc má pro svoji ochranu vyhlášené ochranné pásmo, které ale nic nechrání - chybí v něm totiž výrok... Magistrátní památkáři si tak flexibilně vymýšlejí podmínky ochrany či neochrany jak se jim zamane a jak kdo přitlačí. A nemohou si to vynachválit: v památkově identickém území sem tam zamítnou nadstavbu rodinného domu a sem tam „pustí“ 22 patrový mrakodrap, jak je vidět. Dovolím si prognózu: dojemná shoda mezi špičkami už několikáté olomoucké politické garnitury a úředníky magistrátu už prošla mnohokrát ohněm, a je na ni 100% spolehnutí. Jen pro připomenutí: 3-letá nečinnost magistrátu při soudem nařízené nápravě zrušené části územního plánu a při nevyhlášení dílčí stavební uzávěry, kladné stanovisko šéfky magistrátních památkářů (na třetí pokus) poté co ho 2x zrušil nadřízený orgán. A abych nezapomněla na „zásluhy“ jednoho z největších malých mužů Olomouce – ministra kultury Staňka, který tak dlouho odkládal jednoznačné rozhodnutí svého ministerstva k této cause, až ho pro jistotu raději vůbec nestihl udělat. Nebojte. Klapne to, A když bude nejhůř, pan Křeček není paní Šabatová. Šantovka Tower bude! A protože žijeme v právní státě, který garantuje rovnost šancí a předvídatelnost práva, po Šantovka Tower začnou v prstenci ochranného pásma kolem Městské památkové rezervace vyrůstat další a další a hanácké mrakodrápky. Magistrát totiž už nebude moci otočit na obrtlíku a další stavby nepovolit. Protože precedent je precedent, tak proč toho nevyužít? Byty v oblacích, z jejichž oken se při nedělním vepřo-zelo-knedlo a lahváči budete moci dívat na barokní skvosty hluboko pod vámi…No řekněte: kdo to má? Myslíte, že bude o zájemce nouze? A město Olomouc konečně prolomí svoji provinciálnost, konečně prorazí a stane se urbanistickou raritou Evropy. Ne kvůli už dávnou okoukanému historickému jádru, ale kvůli náhrdelníků „Nabob“ Towerů kolem něj.

18. 2. 2020 13:03:55

Re: Chata u jezera

siuper

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz