29. 3. 2012, od 9,00 hod,
Clarion Congress Hotel, Praha 9
5. národní konference České komory lehkých obvodových plášťů je zaměřena za účasti významných českých i zahraničních přednášejících na budoucnost, trendy a vývoj v opláštění budov. Je určena pro projektanty, architekty, výrobce i zpracovatele systémů a širokou odbornou veřejnost.
Cílem letošní konference je přinést účastníkům ucelený pohled na stavebnictví v budoucnu, především pak na opláštění budov. Společným jmenovatelem se pro technická řešení LOP a jejích inovací stává energie. Ta energie, jejíž úspory a stále efektivnější využívání v rámci životního cyklu budovy a přírody je základní podmínkou zachování světa i pro budoucí generace. V tomto směru hrají Lehké obvodové pláště významnou roli.
S pokračujícím trendem, kdy úspora energií bude zákonnou povinností (EPBDII), jsou na místě otázky využití LOP technologiemi z oblasti obnovitelných zdrojů.
Ve světle všech těchto technicko-ekonomických a normativních aspektů je nezbytné se na projektovanou budovu dívat sjednocujícím pohledem komplexního energetického řešení. Při návrhu nových budov bude hledání souladu mezi energetikem a architektem tvořit páteř celé projekční činnosti.
Mezinárodní charakter letošní konference je podtržen třemi přednáškami z řad odborníků z Evropy. Jedním z nich je i Dipl. Ing. Roland Fischer, zástupce IFT Rosenheim, jedné z předních evropských společností zabývajících se zkušebnictvím a vývojem. Problematika opláštění budov v souvislosti s trendem „úsporných budov“ je diskutována v celém mezinárodním trhu a dříve nebo později se plně projeví i v českém stavebnictví.
Pohled na celou problematiku jednoho z předních českých architektů, prof. Ing. arch. Zdeňka Zavřela, děkana Fakulty architektury ČVUT a hlavního hosta celé konference, bude představovat zajímavé zamyšlení nad naším oborem.
Organizátoři se zaměřili jednak na vývojové trendy a směry, ale také na konkrétní příklady z praxe.
Program konference
-
prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., Katedra konstrukcí pozemních staveb, Stavební fakulta ČVUT v Praze.
Stavebně – energetické koncepce budov jako východisko -
Dipl. Ing. Roland Fischer, IFT Rosenheim
Energie roku 2020 – příležitosti pro průmysl -
prof. Ing. arch. Zdeněk Zavřel, děkan Fakulty architektury ČVUT
Kůže architektonické myšlenky -
Dr. Winfried Heusler, Schüco International KG
Nová generace opláštění budov -
Jean-Marc Moulin, Sapa Building System s.r.o.
Jak specifické jsou projekty na různých kontinentech? -
Ing. Vladimír Horák, IQ Service spol. s r.o.
Plastové okenní konstrukce z hlediska vlivu na životní prostředí -
Ing. Pavel Wondrák, AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Vývoj povlaků pro stavební aplikace -
Ing. Viktor Zwiener, Ph.D., DEKPROJEKT s.r.o.
Termografie a měření průvzdušnosti a příklady z praxe -
Příspěvky jednotlivých členů ČKLOP
„Problémy z praxe“
Moc se mi park líbí, není to uhlazená unylost posekaných trávníků. Divokost a rozmanitost parku a křovin je daleko více…
Škarohlíde :-) , copak nevidíte ty možnosti? Každé ráno uděláte z těch venkovních spáčů četu, která nakluše a s radostí…
Autorům, realizaci a investorovi se podařila úžasná stavba. Ta obřadní síň je svojí koncepcí a jednoduchostí nesmírně přitažlivá, gratuluji. Materiálové…
Copak omyl? Ale strategie myšlení tvůrců a autorů záměru běhá někde v jných galaxiích a nevnímá, že jsme v Česku,…
Je to kulturní stánek nebo další cirkus? Už to vidím jak ty rampy v zimě, v létě, budou žít svým…