Byt na Letné

Byt se nachází v Praze 7 v domě, který pochází z roku 1938 a je kulturní památkou. To se projevuje jak ve společných částech, tak v samotných interiérech bytů. Dochovaly se například původní dveře a opaxitové obklady za topením. Koncepce návrhu tedy vychází ze zachování těchto cenných prvků a jejich vhodného doplnění nebo podtržení. Projektu předcházela rešerše historických fotografií, z nichž vzešla inspirace na vytvoření velkých prosklených dveří do vstupní haly. Ty se původně v bytech nacházely, byla tedy vytvořena jejich replika, díky které se ze vstupní haly stal prostor plný světla.
Byt má rozlohu cca 120 m2 a přáním klientů bylo mít co největší pobytový prostor. Ložnici tedy byla věnovaná minimální plocha propojená skleněnou příčkou s prostornou šatnou. Koupelna je řešená minimalisticky s použitím bílého lesklého obkladu jako odkazu na opaxitový obklad za topením s akcentem ve sprchovém koutě, kde je použitý travertin stejně jako ve vstupní hale objektu. Na podlaze zůstaly původní parkety, které jsou sjednoceny světlým mořením. Stejné moření je i na jídelním stole. Velká většina nábytku byla navržena a vyrobena na míru.
Důležitou roli v interiéru hraje osvětlení, které se materiálově, a částečně i tvaroslovím, odkazuje na historii domu, zároveň mu ale dává nový nádech.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*