Dostavba nedokončeného plaveckého areálu Šutka v pražské Troji by měla začít na podzim. V polovině února má padnout územní rozhodnutí. V červnu pak magistrát vypíše výběrové řízení na zhotovitele. Stavba, která začala za socialismu a pak se zastavila, by měla být hotova do konce roku 2010. Náklady se odhadují na 350 milionů korun. ČTK o tom informoval pražský magistrát.
Práce na padesátimetrovém krytém bazénu, hledišti pro čtyři sta osob a dětském výukovém bazénu by měly trvat rok. „Areál chceme pojmout nejen jako sportovní, ale také jako relaxační a zábavní centrum. Nebudou tedy chybět ani tobogány a skluzavky, divoká řeka, brouzdaliště pro děti, sauny, posilovna, tělocvična, solária, masáže a samozřejmě restaurace,“ uvedl náměstek pražského primátora Pavel Klega.
V případě, že město bude mít dostatek peněz, mohlo by se podle Klegy na stavbu plynule navázat vybudováním sousedního venkovního bazénu. „Rádi bychom využili členitý okolní pozemek a s krytým bazénem ho propojili. V letních měsících by mohli Pražané využívat například skokanský bazén či bazén pro neplavce. K dispozici bude tisíc odkládacích skříněk, občerstvení a velké parkoviště,“ vysvětlil.
V souvislosti se stavbou bazénu se musel také vypracovat projekt na úpravu křižovatky v Čimické ulici. Předpokládaný nárůst počtu aut by totiž nezvládla; křižovatka, která nebude světelná, by se měla rozšířit o jeden odbočovací pruh.
Město počítá také s tím, že pokud by Praha vyhrála pořadatelství olympijských her, Šutka by se stala hlavním olympijským centrem vodních sportů. Prostory krytého bazénu by se jen upravily pro zázemí sportovců, organizátorů a novinářů. Venkovní areál by se musel dočasně zastřešit a vybavit například tribunami.
Stavba bazénu začala už v roce 1987 a dosud stála přes 100 milionů korun. Kvůli nedostatku peněz byla několikrát zastavena. Naposledy to bylo v roce 1996, tehdy ale kvůli restituci některých pozemků. Město o pět let později parcely za 30 milionů korun vykoupilo. Po několika neúspěšných soutěžích se magistrát před pěti lety rozhodl, že areál dostaví ze svého. Záměr ale překazily záplavy v srpnu 2002. Praha potřebovala peníze na odstraňování škod.
„I když se někomu může zdát, že se s areálem zatím příliš mnoho neděje, snažíme se zahájení stavby co možná nejvíce urychlit. Prvním důležitým krokem bylo schválení studie vlivu na životní prostředí letos na konci ledna, uvedl Klega.
Zdroj: Zpráva ČTK, 12. 2. 2009
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!