Dostavba plaveckého areálu Šutka by měla začít na podzim

Dostavba nedokončeného plaveckého areálu Šutka v pražské Troji by měla začít na podzim. V polovině února má padnout územní rozhodnutí. V červnu pak magistrát vypíše výběrové řízení na zhotovitele. Stavba, která začala za socialismu a pak se zastavila, by měla být hotova do konce roku 2010. Náklady se odhadují na 350 milionů korun. ČTK o tom informoval pražský magistrát.

Práce na padesátimetrovém krytém bazénu, hledišti pro čtyři sta osob a dětském výukovém bazénu by měly trvat rok. „Areál chceme pojmout nejen jako sportovní, ale také jako relaxační a zábavní centrum. Nebudou tedy chybět ani tobogány a skluzavky, divoká řeka, brouzdaliště pro děti, sauny, posilovna, tělocvična, solária, masáže a samozřejmě restaurace,“ uvedl náměstek pražského primátora Pavel Klega.

V případě, že město bude mít dostatek peněz, mohlo by se podle Klegy na stavbu plynule navázat vybudováním sousedního venkovního bazénu. „Rádi bychom využili členitý okolní pozemek a s krytým bazénem ho propojili. V letních měsících by mohli Pražané využívat například skokanský bazén či bazén pro neplavce. K dispozici bude tisíc odkládacích skříněk, občerstvení a velké parkoviště,“ vysvětlil.

V souvislosti se stavbou bazénu se musel také vypracovat projekt na úpravu křižovatky v Čimické ulici. Předpokládaný nárůst počtu aut by totiž nezvládla; křižovatka, která nebude světelná, by se měla rozšířit o jeden odbočovací pruh.

Město počítá také s tím, že pokud by Praha vyhrála pořadatelství olympijských her, Šutka by se stala hlavním olympijským centrem vodních sportů. Prostory krytého bazénu by se jen upravily pro zázemí sportovců, organizátorů a novinářů. Venkovní areál by se musel dočasně zastřešit a vybavit například tribunami.

Stavba bazénu začala už v roce 1987 a dosud stála přes 100 milionů korun. Kvůli nedostatku peněz byla několikrát zastavena. Naposledy to bylo v roce 1996, tehdy ale kvůli restituci některých pozemků. Město o pět let později parcely za 30 milionů korun vykoupilo. Po několika neúspěšných soutěžích se magistrát před pěti lety rozhodl, že areál dostaví ze svého. Záměr ale překazily záplavy v srpnu 2002. Praha potřebovala peníze na odstraňování škod.

„I když se někomu může zdát, že se s areálem zatím příliš mnoho neděje, snažíme se zahájení stavby co možná nejvíce urychlit. Prvním důležitým krokem bylo schválení studie vlivu na životní prostředí letos na konci ledna, uvedl Klega.

Zdroj: Zpráva ČTK, 12. 2. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*