Expozici Brna a kraje na Expo 2020 navrhnou Chybík+Kristof

(ČTK) – Expozici, která bude přibližovat město Brno a celou jižní Moravu na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji, navrhne architektonické studio Chybik+Kristof Associated Architects. Brněnští radní na včerejším jednání vybrali jejich ideový koncept jako nejlepší z předložených ve veřejné soutěži.

„Cílem účasti Brna a Jihomoravského kraje na Expo v Dubaji je prezentovat se prostřednictvím inovativních oborů a technologických firem a zvýšit tak mezinárodní povědomí o městě a regionu. Z pohledu mezinárodního marketingu se jedná o jedinečnou příležitost, jak Brno zviditelnit v rámci světového dění a poukázat na jeho inovativnost a unikátnost,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Expozice, která bude umístěna po dva týdny v takzvané rotační expozici, kde se budou jednotlivá města střídat, bude představovat Brno a Jihomoravský kraj prostřednictvím elektronové mikroskopie a vesmírného průmyslu.

„Firmy, které se těmito oblastmi v kraji zabývají, se budou přímo na místě prezentovat. Jsem ráda, že i na světové výstavě se bude město Brno prezentovat jako lídr v těchto oborech a také jako město inovací,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Expozice navržená studiem Chybik+Kristof je pojatá jako interaktivní prostor, který umožňuje nahlédnout do nejvzdálenějších koutů vesmíru i do nejniternějších mikroskopických struktur. Koncept od architektonického studia město ve spolupráci se soukromými firmami z prezentovaných oborů nechá dopracovat do podoby konečného architektonického návrhu. Návrh expozice přišel město na 349.000 korun, cena celé expozice bude nejméně dva miliony korun.

Expo 2020 bude v Dubaji od 20. října 2020 do 10. dubna 2021, hlavním tématem je spojení myšlenek, vytváření budoucnosti, dílčími tématy jsou udržitelnost a mobilita. Brno a Jihomoravský kraj dostanou ve stánku České republiky prostor na přelomu ledna a února na dva týdny.

Související články:
ČR převzala pozemek pro stavbu pavilonu na výstavě Expo v Dubaji  18.3.2019
Český pavilon v Dubaji vznikne podle návrhu studia Formosa AA  25.6.2018
Soutěž na podobu pavilonu pro Expo 2020 v Dubaji vyhlášena  2.2.2018

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*