“Treehugger” (Objetí stromu) je dočasný pavilon postavený u příležitosti právě probíhající Spolkové zahradní výstavy Bundesgartenschau (BuGA) 2011 v Koblenci, Německo.
Pavilon vznikl jako výzkumný projekt iniciovaný designérem Christophem Krause, ředitelem Handwerkskammer – Centra pro design, výrobu a komunikaci – v Koblenci v roce 2009.
“Treehugger” byl navržen na katedře digitálního designu Uměleckoprůmyslové vysoké školy v Trieru; vedoucí projektu byl Prof. Holger Hoffmann, spolupracovala kancelář Holgera Hoffamanna One Fine Day v Düsseldorfu. Statiku projektovala Kancelář konstrukčního designu ve Frankfurtu, dřevěno-ocelovou konstrukci vyrobila firma OCHS Holzbau v Kirchbergu.
Interaktivní světelnou instalaci vyvinuly společně Fakulta intermediálního designu a Fakulta informatiky vysoké školy uměleckoprůmyslové v Trieru.
Snahou šéfů projektu bylo přivést studenty i řemeslníky k širšímu porozumění současnému algoritmickému navrhování a počítačově řízené výrobní technologii. Během plánování a realizace byly tyto získané vědomosti ideálně sdílené mezi obory navzájem jako v zednářské lóži svého druhu.
Pavilon leží na výstavišti v blízkosti kostela sv. Kastora a slouží jako místo schůzek a setkání během výstavy, jako výstavní prostor či jako „dílna“ a místo pro konání seminářů.
BuGa-pavilon je otevřen denně od 9 hodin do západu slunce až do 16. října 2011. Po skončení zahradní výstavy bude pavilon demontován a znovu sestaven jako novostavba Centra výživy a zdraví (ZEG) Komory pro umělecká řemesla v Koblenci. Bude sloužit pro výstavy a přednášky.
Architekti: Holger Hoffmann, One Fine Day
Místo: Koblenz, Německo
Klient: Handwerkskammer Koblenz
Realizace: 2011
Foto: Roland Borgmann, Münster
To máte co slavit.taková lumpárna,památkově chráněné i Uneskem. Zločinci že SŽ nechali most schválnězchátrat,je to na trestní oznámení. Odborníci vypracovali…
Je nepoměr mezi investicemi do dopravních cest a okolí, břehy Vltavy jsou veřejná zeleň, bez trvalé péče a investic; od…
Tak si říkám, nakolik je takto nasvícená katedrála autentická, jestli má tu správnou atmosféru. Nebo jestli by ji původní stavitelé…
Ostrava to udělala chytře a tím, že počkala, objevila a mohla vyřešit i novodobý problém se zásilkovými boxy.
Bez ohledu na hodnocení co je hezké má tahle lávka ohromné plus hlavně pro děti, a to v průhlednosti zábradlí.