Fotogalerie ke článku (11)
1 NP
Přízemí
Situace
Adresa: Stroupežnického, Praha 5 — Smíchov
Investor: IMMO FUTURE 6 — Crossing Point Smíchov s. r. o.
Architekt: D3A / Fiala — Prouza — Zima
Autoři: Tomáš Prouza, Marek Sodomka
Spoluautoři: Lucie Štorková, Ondřej Kafka, Sabina Měšťanová, Tomáš Pechman, Milan Bulva
Prováděcí projekt: UBM Bohemia s. r. o.
Profese: Ec&McNEELY s. r. o. (statika); Habena spol. s r. o. (prováděcí projekt pavilonu); Jaroslav Laurin (požární ochrana); PUDIS a. s. (doprava)
Generální dodavatel: PORR PROJEKT v. o. s.
Subdodavatelé: Sipral a. s. (fasády, pasáž); ABB DIZ s. r. o. (domovní technika); EZ Praha a. s. (elektro); Wolf — prefa spol. s r. o. (prefabrikáty); Mandík (ocelové konstrukce); Král & Kurz (zeleň)
Autor interiéru hotelové části: Jestico + Whiles, Londýn
Studie: 1995
Projekt pro ÚR: 1996
Projekt pro SP: 1999 a 2000
Realizace: 12/1999 — 6/2002
Plocha stavebního pozemku: 5360m2
Zastavěná plocha: 2584 m2
Celkový obestavěný prostor: 116 000 m3
Na pozemku bývalé továrny Tatra ČKD na Pražském Smíchově vyrostly dva nové městské bloky projektu Anděl City. Šest domů dokončené první etapy projektu je seskupeno kolem nově vzniklého náměstí Domino. Hotel Andel‘s stojí na nároží nového náměstí a ulice Stroupežnického.
Koncept zástavby území předepisuje členění bloku na menší objekty, respektující měřítko a různorodost zástavby Smíchova. Tento princip se promítá do návrhu Hotelu, který zaujímá místo tří parcel domovního bloku.
Hotel má 239 pokojů, konferenční centrum, restauraci, lobby bar a fitness centrum. Přízemím prochází pasáž Domino, spojující ulice Stroupežnického s Radlickou. V pasáži je několik obchodů a vstup do podzemního prostoru bowlingového centra a garáží.
Čtyřhvězdičkový hotel je zařazený do kategorie „design hotel“, s vysokými nároky na estetický standard prostředí. Pozornost kolemjdoucího upoutávají dva skleněné objekty — nakloněný pavilon na náměstí a markýza nad vstupem. Okna hotelových pokojů jsou netradičně velká, na celou výšku místnosti.
Konstrukční systém tvoří železobetonový monolitický skelet s rastrem sloupů 7,5 x 7,5m, který přechází v podlažích s hotelovými pokoji na stěnový systém s roztečí 7,5m. Fasádní meziokenní vyzdívky
jsou z plných VP cihel.
Na fasádu jsou použity dýhované desky Parklex, strukturální sklo Crepi, betonové a sklocementové prefabrikáty a potištěné sklo. Okna jsou hliníková. Podlaha v pasáži je provedena z velkých teracových dlaždic, broušených na místě.
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!