Hotel KINGS COURT

Fotogalerie ke článku (6)

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze

Hotel Kings Court v Praze
Celá fotogalerie (6)

Praha, 22. října 2009 - Pražská novorenesanční budova, ve které dlouhou dobu sídlila Československá obchodní a živnostenská komora, se proměnila v pětihvězdičkový Hotel KINGS COURT. Náměstí Republiky se tak po úplném završení obnovy okolních historických domů stalo novou chloubou historické části Prahy. Hotel se pyšní 135 pokoji, jedinečným plesovým sálem s přirozeným denním světlem a dalším rozsáhlým konferenčním zázemím. Součástí objektu jsou také restauranty mEating Point a Taste!t. Hotel dále nabízí speciální ZEN ASIAN WELLNES & SPA a další služby v pětihvězdičkové kvalitě. Citlivá revitalizace původní budovy a interiérové řešení si vyžádaly investici dosahující téměř 1,5 miliardy korun. Investorem projektu byla společnost HMG, která již v hlavním městě provozuje čtyřhvězdičkový hotel Golden Tulip Terminus.Přímo v centru Prahy naproti Obecnímu domu a Paláci Hybernia a v těsné blízkosti obchodních center Palladium a Kotva se právě otevírá Hotel KINGS COURT. Sedmipodlažní budova z roku 1904 je od počátku 20. století přirozenou součástí okolní velkolepé secesní a novorenesanční zástavby. Multifunkční hotel je určen jak návštěvníkům města, tak samotným Pražanům. Lokalita se stane díky restaurantu mEating Point, jehož součástí bude od jara 2010 i venkovní terasa, a Fine dining restaurantu Taste!t přirozeným místem setkávání a moderním centrem gastronomie.
Historie uvedeného místa přitom sahá až do daleké minulosti. V průběhu revitalizace budovy se zde našly pozůstatky románského domu, které jsou nyní k vidění v prostoru ZEN ASIAN SPA & Wellness. Tyto pozůstatky byly zdařile zakomponovány do interiéru prostranství, kde se nově nachází bazén s whirlpoolem. Později tu měli čeští králové svoji rezidenci — odtud pojmenování Hotel KINGS COURT.
„Máme zázemí stát se full-servisovým hotelem, který bychom chtěli doplnit o nadstandardní služby a osobní přístup a plně jej otevřít jak hotelovým hostům, tak i Pražanům a turistům, kteří u nás nevyužívají ubytovacích služeb. Těm všem máme co nabídnout,“ vysvětluje Lukáš Mach, generální ředitel Hotelu KINGS COURT.
135 hotelových pokojů v prvním až sedmém podlaží je o rozloze od 20 do 90 m2. 35 z nich ve dvou tzv. „Executive floors“ nabízí speciální servis, jako je například vysokorychlostní LAN internet či Business Lounge a čítárna s nabídkou drobného občerstvení — kávy, čaje, slaného a sladkého pečiva, snacků, sendvičů a také mezinárodního denního tisku a PC s internetovým přístupem. Pokoje jsou vybaveny spíše konzervativně. Použity byly zejména tradiční materiály jako dřevo, sklo, kov, kůže či kámen. Na druhou stranu však interiér společných hotelových prostor působí odlehčeným dojmem.
Café Restaurant mEating Point má kapacitu 90 a Taste!t 60 míst. Konferenční a seminární prostory jsou ve velikosti od 30 do 170 m2. Největším z nich je plesový sál Franz Josef I. s kapacitou až 160 účastníků rozmanitých společenských akcí, jehož součástí jsou navíc unikátní vitráže a balkóny.
K relaxaci slouží ZEN ASIAN SPA & Wellness centrum, které zahrnuje čtyři samostatná studia pro speciální masáže a procedury, pool, jacuzzi, finskou a tureckou saunu a fitness studio. Hotel rovněž nabízí bezplatné Wi-Fi připojení ve všech jeho částech a službu asistovaného podzemního parkingu.
„Praha jako destinace navzdory svému potenciálu plně nevyužívá svých možností. Jedná se zejména o oslovení určité specifické skupiny klientů — například těch, pro něž je při výběru pobytu klíčová historie a tradice daného místa a osobní přístup při aktivním plánování volného času ve městě,“ říká Jaroslav Kepka, obchodní a marketingový ředitel Hotelu KINGS COURT.
Architektonický a designový koncept celého projektu, včetně nových exteriérových součástí, spoluvytvářela společnost Feigin Architects z Izraele. Interiéry hotelových společných prostranství pochází z dílny britského studia ARA Design. “Námi navržený design bych popsal jako “eklektický", neboť se jedná o kombinaci současného a tradičního “deko" stylu, kdy celkový dojem směřuje spíše vstříc modernímu pojetí," vysvětluje Rian Smith, architekt společnosti ARA Design.
Revitalizace Hotelu KINGS COURT začala v roce 2006 a byla dokončena letos v říjnu. Generálním projektantem a dodavatelem stavby byla jihlavská společnost GEO-ING. Development projektu byl vlastní — realizovala jej společnost HMG s.r.o..


Další informace a fotografie Hotelu KINGS COURT naleznete na internetové adrese www.hotelkingscourt.cz.


Architektonické zajímavosti Hotelu KINGS COURT
Budova byla v minulosti sídlem Československé obchodní a živnostenské komory, která zde vznikla mezi roky 1903 až 1904 podle projektu Antonína Turka. Charakteristickými znaky objektu jsou zejména vitráže, které například zobrazují Merkura, jenž v římské mytologii ztělesňuje boha zdárného obchodu. Další zajímavostí jsou orli — symbol Rakousko-uherského panovnického rodu . Kamenným článkem fasády hotelu jsou historické sochy, které představují propojení původního účelu budovy s jeho architekturou.


Historie místa
Již ve 12. století byla na místě současného Hotelu KINGS COURT vyvíjena řemeslnická činnost, jak dokládají nálezy mělkých zahloubených pecí. Ve druhé polovině 12. století zde byl postaven románský kvádříkový dům, který měl minimálně tři místnosti. Dům později ustoupil městskému opevnění. Velkolepá obranná stavba měla hloubku 7 — 15 metrů a šířku zhruba 15 metrů. Okolo roku 1380 v bezprostřední blízkosti pozemku vznikl Králův dvůr. Ten využívali král Václav IV. a později i Vladislav II. Jagelonský jako svoji rezidenci. Na ploše pozemku, kde dnes leží hotel, pak byla zahrada. V letech 1905 — 1911 proběhla výstavba Obecního domu a bloku domů, jehož součástí je také nový Hotel KINGS COURT.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*