Lokalita v okolí ulic Korunovační a Nad Štolou spolu s předprostorem Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea tvoří místo, které propojuje dva významné pražské parky – Letenské sady a Stromovku. Praha proto rozhodla, že podobu takto důležitého prostoru určí architektonicko-urbanistická soutěž. Realizace vítězného návrhu přinese funkční, kultivovanější i bezpečnější ulice i nové náměstí před veřejnými budovami. Cílem soutěže je zlepšit tuto části Prahy 7 zejména pro chodce a cyklisty a zaměřit se i na přilehlá sportoviště.
„Cílem úpravy lokality nazvané Letenský muzejní distrikt je najít a podpořit jeho kvality. Podobu okolí muzeí, gymnázia a ulice Nad Štolou, včetně tenisových kurtů klubu LTC a prostoru u oblíbeného Letenského kolotoče budou hledat účastníci urbanisticko-architektonické soutěže, kteří budou mít za úkol vytvořit z tohoto zanedbaného a pro pěší nepohodlného prostoru novou atraktivní lokalitu,“ komentuje soutěž Petr Hlaváček, I. náměstek primátora.
S Letenským muzejním distriktem je také spojena rekonstrukce ulice Korunovační, pro níž vznikne samostatná koncepční studie, jejíž součástí bude mimo jiné řešení umístění nových stromořadí, oprava silnic i chodníků. Oba projekty budou navzájem koordinovány.
„Je pro nás velmi důležité, aby se do tohoto významného projektu od počátku zapojovala veřejnost. Připomínky a podněty lidí, kteří zde bydlí, pracují či tráví svůj volný čas, jsou při plánování proměny části města velmi cenné. Proto jsme k Letenskému muzejnímu distriktu realizovali anketu, do které se zapojilo více než 800 respondentů. 29. června od 18:00 hodin pak pořádáme ve Vodárenské věži (Na Výšinách 1) participativní setkání k plánované revitalizaci ulice Korunovační,“ uvádí místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.
Již na začátku roku se do příprav zadání uvedených projektů zapojila široká veřejnost prostřednictvím online ankety. Místní obyvatelé by v lokalitě chtěli více stromů, laviček a odpadkových košů. Lépe by se tu měli do budoucna cítit také cyklisti, bruslaři nebo rodiče s kočárky, objevit by se mohla třeba i fontána. Chodníky a stezky by na sebe měly lépe navazovat, být přehlednější, prostory před budovami reprezentativnější a lépe využité. Okolí muzeí a gymnázia by mělo být lépe propojené s parkem a sportovišti a mělo by být kompletně bezbariérové.
„Výsledky participace s veřejností budou předány soutěžím týmům a zapracovány do samotného návrhu. IPR již v roce 2018 zpracoval koncepční studii rekonstrukce ulic Veletržní, Dukelských hrdinů a Strojnické, tzv. Letenského kříže. Projekt Letenského muzejního distriktu na tuto práci logicky naváže a celkově bude koordinována s vznikající koncepční studií na ulici Korunovační,“ dodává Ondřej Boháč, ředitel IPR.
tisková zpráva
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!