Nová víceúčelová sportovní hala v Sušici

(ČTK) – Město Sušice chce letos v létě začít stavět víceúčelovou sportovní halu za 130 až 150 milionů korun. Třetinu nákladů pokryje dotace od ministerstva životního prostředí na nízkoenergetický objekt. Na halu, která se má stavět dva roky, je letos v rozpočtu jedenáctitisícového města 40 milionů korun. Město teď vyhlásí soutěž na dodavatele, z níž vyplyne konečná cena. ČTK to řekl starosta Petr Mottl (ODS).

Sportovní hala vznikne v lokalitě Na Hrázi v nevzhledném bývalém areálu technických služeb. „Naproti krytému bazénu a zimnímu stadionu,“ uvedl starosta. Město tak bude mít veškerá sportoviště soustředěná na jednom místě, a to včetně fotbalového a atletického areálu, nedávno opraveného koupaliště, kurtů a relaxačního areálu na říčním ostrově Santos.

Architektonicky zajímavá hala, podobně jako bazén z betonu, skla a dřeva, bude výjimečná tím, že v ní bude část pro atlety – krátká tartanová běžecká dráha s doskočištěm i plochou pro vrhače. Tribuna pojme 150 až 200 diváků. Součástí budou prostorné šatny, občerstvení, recepce a terasa. V patře vzniknou dvě hřiště na squash a malá lezecká stěna, před budovou bude parkoviště pro téměř 70 vozidel.

Ve městě je teď pro veřejnost vedle tělocvičen u základních škol pouze městská sportovní hala u gymnázia, což je podle starosty také „jen“ tělocvična. „Nesplňuje žádné parametry soutěží a komfort pro diváky je téměř nulový,“ dodal.

Sušice, páté největší město v Plzeňském kraji, se dlouhodobě snaží profilovat jako dobré místo pro život místních i pro návštěvníky. „Stavíme se do pozice brány Šumavy, možná jejího hlavního města. Musíme nabídnout infrastrukturu cestovního ruchu. Hala do konceptu zapadá,“ uvedl Mottl.

V zimě se město snaží nabídnout lyžařům alternativní program. V letošní zimě bez sněhu je podle starosty oblíbený krytý bazén, který si vyžádal zhruba stejné náklady jako sportovní hala. Otevřel se v květnu 2014, nabízí dráhy s toboganem, wellness a protiproudem napodobujícím divokou vodu. „Teď tam jsou fronty, zájem turistů i místních je letos obrovský. Měli by se tam jít podívat všichni kritici bazénu. Není sníh, a tak tam čekají fronty lidí, aby se mohli jít vykoupat. Je to obrovsky znát na návštěvnosti, každoročně se zvyšuje,“ uvedl Mottl. Město bazén dotuje asi třemi miliony korun ročně.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem architektonické studie haly je ateliér APRIS 3MP. Variantu výstavby nové sportovní haly v této lokalitě zastupitelé schválili již v listopadu 2015.
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
Podrobné informace najete i na stránkách Sušické noviny.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*