Hmota objektu vychází z místní blokové zástavby a měřítka i objemu okolních budov, na které prostorově navazuje. Ve Vršovické ulici jsme dodrželi výškovou hladinu zástavby, kolmo na tuto ulici budova stoupá zároveň s terénem a v severozápadním rohu její hmota graduje k vysoké budově Business Centrum Kodaňská. Mezi budovou a přilehlými ulicemi jsou záhony s extenzivní zelení osázené stromořadím, navazujícím na alej vršovického bulváru.
V parteru domu jsou v souladu s oživením ulic umístěny komerční jednotky – a to po celé délce směrem do Vršovické třídy a na rohu Altajské a Kavkazské. Ve vnitrobloku na úrovni 1. NP a ulice Kavkazská se na rostlém terénu nachází zahrada s březovým hájem, relaxační zónou a dětským hřištěm. Prolukami ve hmotě objektu je zabezpečen dostatečný přívod přímého denního světla a kontaktu s děním v okolí. Dbali jsme na to, abychom nevytvořili stinný dvůr, jaký mají domy v klasické blokové zástavbě. Koncept ozelenění okolí stavby doplňují velké střešní zatravněné terasy. Celý objekt je spolu se zahradními úpravami ve svém blízkém okolí navržen tak, že se jeví jako prorostlý zelení.
Autorská zpráva
Foto: archiv investora
Autor: Aut. arch. David Chmelař, spolupráce Jiří Hnízdil, Václav Zídka, Radek Davídek
Autor: Aut. arch. David Chmelař, spolupráce Jiří Hnízdil, Václav Zídka, Radek Davídek
Paradoxem tohoto podle mě zdařilého souboru včetně urbanistického řešení je, že na fotkách vypadá docela monstrózně a divně, což skutečnosti vůbec neodpovídá.