Rozsáhlé podzemní garáže jsou velmi dlouhé a současně celé ve spádu. Komplikací pro řešení odvodnění byla také nízká stavební výška a připravenost konstrukce podlahy. Do drážek v podlaze bylo usazeno cca 250 m žlabů s kolmým napojením, zalito vysokopevnostní maltou a připojeno na odtoky do vysychajících jímek.
Projekční tým MEA, který systém odvodnění navrhoval, byl limitován hloubkou i šířkou připravených drážek v podlaze. Specialisté zvolili nízké žlaby MEARIN PLUS150 F, které mají výšku pouze 75 mm. Podle druhu roštů vydrží žlaby zátěž v rozmezí A15 až D400 kN. V případě Nové Waltrovky byly žlaby osazeny litinovými rošty B125, které jsou dostačující pro pojezd osobních vozidel.
Snížené žlaby MEARIN PLUS F jsou i nižší, s výškou pouze 55 mm. V podzemních garážích se také často instalují kompozitní vypařovací žlaby PG1500 EVO, které jsou extrémně nízké – pouhých 30 mm. Instalace odvodňovacího systému byla provedena během 2 měsíců. Rychlé realizaci pomohla i technická podpora MEA přímo na stavbě.
Více o nízkých odvodňovacích žlabech MEARIN: www.mea-group.com/cz-wma/cs/products/drainage-channel-mearin-plus/
podle podkladů společnosti MEA Water Management
MOC DOBRÝ, AŽ VÝBORNÝ
Tohle je perfektní věc, to jim v dobrém závidím!
Takové časopisy umí být velmi užitečné, díky jednomu podobnému jsem se dozvěděl o cihlách Heluz a hodně mi to pomohlo,…
Ta doživotní záruka, to už je něco! Super! A dům je nádherný!
Bazén, knihovna, kuchyně, ateliéry, venkovní hřiště?