Design se v posledních desetiletích stal významným kulturním fenoménem, mění vzhled výrobků i vzezření člověka, tvář měst i panorama krajiny. Monografie Právní ochrana designu – průmyslové vzory, autorská díla reaguje na tento trend a snaží se čtenářům přiblížit cesty, jak design chránit. Je přitom zaměřena na dvě nejvíce frekventované formy ochrany designu, a to na ochranu průmyslových vzorů a ochranu autorskoprávní a na jejich souběh.
Autor pro vysvětlení některých institutů používá rozhodnutí Úřadu pro harmonizaci ve vnitřním trhu v Alicante (OHIM) a pracuje také se zatím nečetnou judikaturou evropských soudů. Díky řadě názorných příkladů se kniha stane praktickou příručkou nejen pro právníky, patentové zástupce, ale i pro designéry samotné.
Pavel Koukal: Právní ochrana designu – průmyslové vzory, autorská díla
Praha: Wolters Kluwer ČR, 2012
brožovaná, 156 stran
Knihu si můžete objednat na adrese http://obchod.wkcr.cz/.
Dostupná též v elektronické podobě.
Existuje zde určitá špička české architektury, ale mně trápí ty desítky podprůměrných architektonických ateliérů , lokalizovaných hlavně v Praze. Pomocí…
Filozofů není nikdy dost. ;-) A ostatní školy (zejména ty technické) se o své studenty budou muset asi víc poprat...…
Není to moc pozitivní čtení, jakkoliv stavebně to jistě hodnotu má. Ale ptám se, jak moc potřebujeme další filozofy, když…
Nadační fond prostě odmítá připustit, že starý nýtovaný most nemůže přes veškerou snahu vyhovět potřebám současné (a tím spíš budoucí)…
Dali jste Pardubičákům něco, díky čemu moou být na své město hrdí.